OLFA I i II LIGA - MPEC DODAJE GAZU NA FINISZU

Rozgrywki Olsztyńskich Lig Futbolu Amatorskiego są już na „ostatniej prostej”, zapadają więc ostatecznie rozstrzygnięcia. Utrzymanie w I lidze zapewniła sobie drużyna Alcaru Renault, w II lidze ważną wygraną odniósł MPEC, który włączył się do walki o czołowe lokaty.

MPEC w efektowny sposób 10:3 ograł ekipę Zgoda F.C., choć końcowy wynik nieco zaciemnia obraz meczu. Zgoda toczyła bowiem do przerwy wyrównaną walkę i przegrywała tylko 3:4, jednak po zmianie stron „zapłaciła” karę za to, że nie miała w zespole zmiennika. Co skrupulatnie wykorzystała drużyna MPEC-u aplikując rywalom kolejnych sześć goli i na finiszu rozgrywek włączając się do walki o awans do I ligi (awansują dwie czołowe ekipy).

Mecz rozpoczął się od gola niezawodnego strzelca MPEC-u i najlepszego snajpera rozgrywek Kacpra Golksa, który już w 2. min spotkania zaczął poprawiać swój dorobek bramkowy. Potem gola na 1:1 zdobył dla Zgody Jacek Jęda, a kolejne trzy trafienia były dziełem MPC-u – na listę strzelców wpisywali się kolejno Sebastian Świder, Tomasz Dominikowski i ponownie Golks strzelając przepięknie głową. I kiedy wydawało się, że MPEC ma mecz pod pełną kontrolą w ostatniej minucie stracił dwa gole – Mateusz Adamiec ze Zgody wprowadził w ten mecz sporo konsternacji pakując dwa razy piłkę do siatki. W drugiej części MPEC podkręcił jednak niesamowicie tempo i strzelając kolejne sześć bramek wypracował sobie efektowne zwycięstwo 10:3 (po zmianie stron trafiali: dwa razy Golks, trzykrotnie Marcin Stadnicki i Sebastian Karol).

W rozgrywkach I ligi Alcar Renault zdobył łatwe i ważne punkty wygrywając walkowerem z Herzem Olsztyn 5:0 i tym samym zapewniając sobie pozostanie w lidze – ekipę Herzu rozłożyła grypa  zespół nie był w stanie skompletować składu…