OLFA I i II LIGA - URANIA PEŁNA NIESPODZANEK

Poniedziałkowy wieczór w reprezentacyjnej hali Urania przyniósł kilka solidnych niespodzianek. Z roli faworyta wywiązała się jedynie Miazga Gutkowo, dzięki czemu objęła przodownictwo w tabeli II ligi, porażki ponieśli: MPEC, Milordtrans& Szkoła Ogryzek, a w I lidze Straż Pożarna – oto najważniejsze fakty z rozgrywek Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

W pierwszym meczu poniedziałkowej kolejki Miazga Gutkowo pokonała 4:1 zespół Zgody F.C. Od początku meczu inicjatywa należała do zawodników z Gutkowa, którzy już w drugiej minucie po golu Macieja Bartkowskiego objęli prowadzenie 1:0. Ten sam zawodnik w czternastej minucie, strzałem z dystansu ustalił wynik pierwszej połowy. Druga część rozpoczęła się od ataków Zgody uwieńczonych kontaktowym trafieniem Mateusza Adamca (21 minuta). Chwilę później, ponownie dwubramkowe prowadzenie dał swojej drużynie Mateusz Stępień. W ostatniej minucie Michał Rytelewski przypieczętował zwycięstwo Miazgi i awans swojej drużyny na fotel lidera.

MPEC, osłabiony brakiem swojego najlepszego strzelca Kacpra Golksa, nie potrafił poradzić sobie z pewnie broniącym bramki OIRP Pawłem Godlewskim, ulegając przeciwnikom 0:2. Całe spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, a bramki w drugiej części meczu Przemysława Grześko i Konrada Symonajć pozwoliły OIRP wyprzedzić w tabeli bezpośredniego rywala w walce o awans.

Największą niespodziankę wieczoru sprawili zawodnicy Jasamu pokonując 5:3 otwierający tabelę przed tą kolejką zespół Milordtrans& Szkołę Ogryzek. W jedenastej minucie prowadzenie dał Jasamowi Kamil Rozentalski. Końcowe fragmenty pierwszej połowy należały jednak do Milordtrans& Szkoły Ogryzek, a bramki Patryka Głowackiego i Bartosza Kaczmarczyka dały im komfort przed zmianą stron. Drugą część znakomicie rozpoczął Jasam, który już w trzynastej sekundzie za sprawą Benjamina Borkowskiego doprowadził do wyrównania. Trzy minuty później, po bramce strzelonej przez Adama Mroczkę ponownie na prowadzeniu był Milordtrans. Z tej wymiany ciosów zwycięsko wyszedł Jasam, który za sprawą Grzegorzów: Goliaszewskiego (2 bramki) i Milewicza (jedno trafienie) zapisał na swoim koncie cenne trzy punkty.

W ostatnim spotkaniu, jedynym pierwszoligowym, Alcar Renault zrewanżował się Straży Pożarnej za wysoką porażkę z pierwszej rundy,  wygrywając w identycznym stosunku 7:0. Architektami przekonywującego zwycięstwa Alcaru byli: bramkarz Arkadiusz Lechański, który wieloma fantastycznymi paradami powstrzymywał zawodników Straży Pożarnej, oraz strzelec hat-tricka Szymon Dubowski. Pozostałe gole zdobywali: Szymon Borowy (2), Krzysztof Ciarkowski i Arkadiusz Mędrzycki.

Miazga Gutkowo – Zgoda F.C. 4:1

OIRP – MPEC 2:0

Jasam – Milordtrans& Szkoła Ogryzek 5:3

Alcar Renault – Straż Pożarna 7:0