KOMUNIKAT Z DNIA 12.01.2018 r. - OLFA I i II LIGA

Kacper Golks, młody piłkarz MPEC był głównym aktorem kolejnego wieczoru z Olsztyńską Ligą Futbolu Amatorskiego (OLFA), organizowaną przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie – Kacper w meczu z Jasamem zdobył aż 8 goli!

Hala Widowiskowo Sportowa Urania była niemym świadkiem wielu historycznych wydarzeń, ale wyczyn Kacpra Golksa z pewnością zasługuje na uwagę. Niespełna 19-letni chłopak brylował na parkiecie reprezentacyjnej hali w Olsztynie ogrywając z łatwością rywali i aż ośmiokrotnie  pakując piłkę do siatki Jasamu – do przerwy strzelił trzy bramki, po zmianie stron nadal nie miał litości dla rywala dokładając kolejne pięć goli. I ten efektowny dorobek strzelecki wywindował go na czoło klasyfikacji snajperów II ligi (ma na koncie 15 goli), a jego drużynie efektowna wygrana 12:4 dała skok na fotel lidera rozgrywek. Pozostałe gole w tym spotkaniu zdobywali: Cezary Serafin (2), Kacper Buśko i Sebastian Karol dla MPEC-u oraz Jarosław Kowalski, Bolesław Szwed, Grzegorz Goliaszewski i Marcin Gałązka dla Jasamu. W innym meczu II ligi OLFA doszło do niespodzianki, bowiem za taką trzeba uznać wygraną OIRP nad dotychczasowym liderem rozgrywek drużyną Milordtrans& Szkoła Ogryzek (3:1). Do przerwy był remis po trafieniach Szymona Czyży (OIRP) i Bartosza Kaczmarczyka (Milordtrans& Szkoła Ogryzek), w drugiej części przełomowym momentem było wykorzystanie gry w przewadze przez OIRP – w 20. min Tomasz Kozak trafił na 2:1, w końcówce wynik ustalił Robert Pożarski.

W I lidze wyrównano zaległości – zdecydowany faworyt spotkana Milwaukee Team ostatecznie ograł 3:2 zamykającą tabelę ekipę Herz Olsztyn, jednak nie obyło się bez perturbacji. Herz dwukrotnie wychodził na prowadzenie (za sprawą Dariusza Ślimaka i Pawła Szantara), Milwaukee dwukrotnie wyrównywało (gole Kamila Kępki i Łukasza Malanowskiego), a na minutę przed zakończeniem spotkania ponownie Kępka zdobył zwycięskiego gola.

MPEC – Herz                                          12:4

OIRP – Milordtrans& Szkoła Ogryzek 3:1

Milwaukee – Jasam                            3:2 (I liga)