Komunikat - I i II OLFA z dn. 26.10.2017 r.

I i II OLFA z dn. 26.10.2017 r.

Dnia 26.10.2017 r. na boisku HWS „Urania” dokończono trzecią kolejkę Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2017/18, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano trzy spotkania, dwa w I lidze i jedno II.

W pierwszym czwartkowym meczu Fortuna pokonała 2:1 (1:1) drużynę Straży Pożarnej. Po pierwszej połowie po bramce Mariusza Krecha (Fortuna) i trafieniu samobójczym dla „strażaków” mieliśmy remis 1:1. W drugiej części gola na wagę trzech punktów zdobył Przemek Kozłowski. Na wyróżnienie zasługuje postawa bramkarza Fortuny Grzegorza Pawłyszyna, który wieloma świetnymi paradami powstrzymywał zawodników Straży, którzy stworzyli sobie wiele stuprocentowych sytuacji.

W drugim spotkaniu, jedynym drugoligowców OIRP po zaciętym meczu zremisowało 2:2 (0:0) z Miazgą Gutkowo. Pierwsza połowa, mimo kilku dobrych sytuacji dla Miazgi zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części OIRP dwukrotnie obejmowało prowadzenie po skutecznie wykończonych kontrach przez Konrada Symonajć i Marka Czarnigowskiego. Miazga odpowiedziała trafieniami Krzysztofa Babieja i Szymon Chodora dającymi remis w spotkaniu.

W ostatnim meczu wieczoru bardzo dobrze spisujący się na początku sezonu LUK-CAR pokonał 3:1 (1:0) zespół Alcaru Renault. W pierwszej połowie byliśmy świadkami jednej bramki, którą zdobył Andrzej Furgała. W drugiej części na 2:0 podwyższył Łukasz Jędrzejewski. W końcowych fragmentach mocniej zaatakował Alcar, skutkiem czego było kontaktowe trafienie Wojciecha Ratyńskiego. Beniaminek postawił wszystko na jedną kartę i został skontrowany, a trafienie Andrzeja Furgały przypieczętowało trzecie w sezonie zwycięstwo LUK-CAR-u.

Fortuna - Straż Pożarna 2:1
OIRP - Miazga Gutkowo 2:2
LUK-CAR - Alcar Renault 3:1