Kom z dn. 09.03.2017 r. OLFA - II Liga

Dnia 09.03.2017 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano trzy spotkania w II lidze    Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie.

W pierwszym meczu dnia doszło do sporej niespodzianki, bowiem v- ce lider tabeli drużyna OIRP, co prawda grająca w niepełnym składzie, uległa młodym piłkarzom z ZSB Bursa 0 : 5. Bohaterem tego spotkania był Grzegorz Jatkiewicz zdobywca czterech goli. Piąte ostatnie trafienie zaliczył Mariusz Pietrzak. Na wyróżnienie zasługuje postawa bramkarza Bursy Remigiusza Gamańskiego, który kilkoma świetnymi paradami uchronił swój zespół przed stratą bramek.

W drugim spotkaniu lider tabeli Alcar Renault po zaciętym i obfitującym w ostre starcia meczu pokonał aspirujący do awansu do I ligi zespół HERZ Olsztyn 4 : 2. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia drużyny Alcar Renault po bramce Wojtka Ratyńskiego.

HERZ Olsztyn odpowiedział golem Mariusza Nakielskiego i po pierwszych 15 minutach był remis 1 : 1. Na początku drugiej odsłony Damian Rogalski zdobył gola dla swojego zespołu i HERZ Olsztyn prowadził 2 : 1. W ostatnich minutach spotkania Alcar Renault mocno przyśpieszył i po składnych akcjach całego zespołu najpierw Mateusz Gut zdobył wyrównująca bramkę na  2 : 2, a  następnie Jacek Łuczak dwoma bramkami przypieczętował zwycięstwo lidera 4 : 2.

O tym, że warto grać do końca przekonała się drużyna GLKS Jonkowo w ostatnim meczu dnia z CITI Handlowy. Piłkarze CITI Handlowy po pierwszej połowie prowadzili 3 : 1, po dwóch golach Artura Kopera i jednym Marka Jarząbka dla CITI i bramce Bartosza Oziębło dla GLKS. Na początku drugiej części trzecie trafienie w meczu zaliczył Artur Koper podwyższając rezultat na 4 : 1. Od tego momentu na boisku zaczęli dominować zawodnicy z Jonkowa. W 26 minucie doprowadzili do wyrównania a bramki zdobywali: dwie Andrzej Kochański, a jedną Krzysztof Górzec. Bohaterem spotkania został bramkarz GLKS Jonkowo Jacek Olszewski, który w 29 minucie, pięknym strzałem z dystansu dał zwycięstwo swojej drużynie.