Kom z dn. 20.02.2017 r. - OLFA I i II liga

Dnia 20.02.2017 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano kolejną serię spotkań w  Olsztyńskiej Lidze Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano pięć spotkań, cztery w I  i jedno w II lidze i wszystkie przyniosły wiele emocji.

W pierwszym spotkaniu dnia, Falco po niesamowitym, obfitującym w nioczekiwane zwroty akcji meczu pokonało 6 : 5 (2 : 1) Miazgę Gutkowo. Już w drugiej minucie zawodnicy z Gutkowa objęli prowadzenie po strzale Michała Ulaszewskiego. Dwa piękne strzały z dystansu najlepszego strzelca rozgrywek Bartosza Piórkowskiego dały prowadzenie po pierwszej połowie drużynie Falco. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat meczu na 3 : 1. Miazga odpowiedziała bramką kontaktową strzeloną przez Cezarego Korbusa. Ostatnie cztery minuty spotkania Falco musiało grać w osłabieniu po czerwonej kartce za niesportowe zachowanie Bogdana Ślimaka. Szybko liczebną przewagę wykorzystał Mateusz Stępień doprowadzając do remisu 3 : 3. Czwarty gol Bartka Piórkowskiego (24 w rozgrywkach) dał jego drużynie prowadzenie 4 : 3. Chwilę później ponownie mieliśmy remis po bramce Mateusza Stępnia. Na 50 sekund przed końcem Cezary Korbus, po pięknej akcji wyprowadził Miazgę na prowadzenie 5 : 4 i wydawało się, że wszystkie atuty są po stronie grających z przewagą zawodników z Gutkowa. Nic bardziej mylnego. Dwie indywidualne akcje i gole  Michała Borowego i Piotra Żurawskiego (na 5 sekund przed końcem) dały zwycięstwo po emocjonującej końcówce drużynie Falco.

W drugim meczu spotkały się drużyny z przeciwległych biegunów tabeli. Wicelider rozgrywek Milwaukee Team pokonał ostatni zespół tabeli MPEC 4 : 1 (0 : 1). Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem MPEC-u 1 : 0, po bramce strzelonej przez Kacpra Golksa i był to najniższy wymiar kary dla wicelidera. Bardzo dobrze grający MPEC stworzył sobie wiele sytuacji, i tylko przez ich nieskuteczność i dobrą dyspozycję Kuby Zimowskiego w pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. W drugiej części role całkowicie się odwróciły i ton wydarzeniom na boisku nadawali zawodnicy Milwaukee Team. Cztery kolejne bramki strzelali : Łukasz Wiśniewski, Jarosław Leśniak (po pięknej akcji z Adamem Łastowskim),  Ryszard Mlonka i Grzegorz Myślisz (po pięknej asyście Jarka Leśniaka).

W trzecim spotkaniu, prowadzące w tabeli FC Dajtki I rozgromiły 6 : 0 zespół Polpharmy. Wynik nie do końca odzwierciedla przebieg wydarzeń na boisku. Przez większą część meczu spotkanie było bardzo wyrównane, różnica polegała tylko w skuteczności zespołów. Po pierwszej połowie lider prowadził dzięki bramce strzelonej przez Pawła Górskiego. Losy spotkania rozstrzygnął na początku drugiej części Andrzej Grablewski, strzelając dwa gole w przeciągu pół minuty. Kolejne bramki strzelali: Daniel Piwoński, Robert Jakubowski i ponownie Paweł Górski dając okazałe zwycięstwo FC Dajtkom I.

W ostatnim spotkaniu pierwszoligowców, Straż Pożarna pewnie 5 : 1 (2 : 0) pokonała drużynę Lambo Team. Zespołowo i kombinacyjnie grający Strażacy stworzyli sobie wiele sytuacji, kończonych przez ich najlepszego snajpera Kamila Kulasa. Wicelider najskuteczniejszych strzelców zdobył w tym meczu kolejne cztery bramki i ma już ich na liczniku 20, tracąc cztery do prowadzącego Bartosza Piórkowskiego. Piąte trafienie dla Straży Pożarnej zaliczył Marcin Zalewski. Honorowego gola dla Lambo Team zdobył Jarosław Galewski.

W ostatnim spotkaniu dnia, jedynym drugoligowców, HERZ Olsztyn w dramatycznych okolicznościach pokonał 3 : 2 (1 : 2) zespół Medyków. Po pierwszej połowie po dwóch bramkach Tomasz Zyśka i trafieniu Damiana Rogalskiego Medycy prowadzili 2 : 1. W drugiej części sprawdziło się powiedzenie o niewykorzystanych sytuacjach. Medycy nie wykorzystali kilku stuprocentowych okazji do podwyższenia rezultatu i zemściło to się w końcówce meczu. Najpierw do wyrównania doprowadził Krzysztof Młodziejewski, a na cztery sekundy przed końcem spotkania zwycięską bramkę dla HERZ Olsztyn zdobył Damian Rogalski.

Wyniki wszystkich  spotkań z dn. 20.02.2017 r.:

Falco                           -           Miazga Gutkowo         6 : 5

Milwaukee Team        –          MPEC                           4 : 1

FC Dajtki I                 -           Polpharma                   6 : 0

Straż Pożarna             –          Lambo Team              5 : 1

HERZ Olsztyn             -           Medycy                       3 : 2 (II liga)

Najskuteczniejsi strzelcy – I liga na dzień 21.02.2017 :

1.   Bartosz Piórkowski (Falco)                                  -           24 bramki

2.   Kamil Kulas (Straż Pożarna)                                -           20 bramek

3.   Andrzej Furgała (LUK-CAR)                                  -           14 bramek