Kom z dn. 30.01.2017 - OLFA I i II liga

Dnia 30.01.2017 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano kolejną serię spotkań w  Olsztyńskiej Lidze Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano pięć spotkań, cztery w I  i jedno w II lidze.

W pierwszym spotkaniu dnia, Miazga Gutkowo po zaciętym meczu pokonała 3 : 1 (2 : 1) drużynę Lambo Team. Pierwszą bramkę dla Miazgi, dającą prowadzenie 1 : 0 zdobył Szymon Chodor. Lambo odpowiedziało trafieniem Kuby Głowackiego. Prowadzenie po pierwszej połowie zawodnikom z Gutkowa dał strzał Michała Ulaszewskiego. W drugiej części gry byliśmy świadkami tylko jednego gola, którego autorem był ponownie Szymon Chodor.

W drugim spotkaniu, po emocjonującym meczu, obfitującym przede wszystkim w udane interwencje bramkarzy FC Dajtki I pokonały 1 : 0 (0 : 0) zespół Straży Pożarnej. Gdy wydawało się, że będziemy świadkami rzadko spotykanego w halowych rozgrywkach rezultatu 0 : 0, decydującą akcję w ostatniej minucie spotkania przeprowadziły FC Dajtki, a skutecznym uderzeniem zwycięstwo swojej drużynie zapewnił Andrzej Grablewski.

W trzecim spotkaniu, prawdziwy popis skuteczności zaprezentowała drużyna Falco, która pokonała zespół MPEC-u 9 : 2 (3 : 1). Niespodziewanie, już w pierwszej minucie na prowadzenie wyszedł MPEC po strzale z dystansu Cezarego Serafina. Falco w pierwszej połowie odpowiedziało dwoma trafieniami Bartka Piórkowskiego i jednym Bogdana Ślimaka, wychodząc na prowadzenie 3 : 1. W drugiej części kolejne trzy bramki (w sumie 5 w meczu!!) zdobył Bartek Piórkowski, dwa trafienia zaliczył Arek Mazurkiewicz, a jedno Tomek Jagielski. Przeciwnicy odpowiedzieli trafieniem Rafała Stanisławskiego.

W kolejnym spotkaniu, jedynym drugoligowców, po ośmiu zwycięstwach z rzędu pierwszą porażkę poniósł lider rozgrywek Alcar Renault, ulegając dobrze dysponowanym zawodnikom OIRP 1 : 4 (0 : 1). Wśród rozgrywających świetny mecz zawodników OIRP na szczególne wyróżnienie zasłużyło dwóch graczy: Bartek Głodkowski, który obronił cztery!! rzuty karne oraz strzelec trzech goli Marek Czarnigowski. Swoją bramkę, już 23 w tym sezonie zdobył prowadzący w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Łukasz Urbanowicz. Dla Alcaru honorowe trafienie zaliczył Krzysztof Rutecki.

W ostatnim spotkaniu dnia, lider pierwszej ligi Milwaukee Team, musiał uznać wyższość LUK-CAR przegrywając 0 : 2 (0 : 0). Pierwszą bramkę, otwierającą wynik meczu w 19 minucie zdobył Przemek Żurawski. Nie mający nic do stracenia zawodnicy Milwaukee rzucili się do ataków, które powstrzymywał udanie interweniujący przez cały mecz bramkarz Konstanty Karkulowski. W ostatniej minucie bramkę zdobył Andrzej Furgała ustalając wynik spotkania.

Najskuteczniejsi strzelcy – I liga na dzień 31.01.2017 :

1.   Bartosz Piórkowski (Falco)                                  -           16 bramek

2.   Andrzej Furgała (LUK-CAR)                                  -           14 bramek

Kamil Kulas (Straż Pożarna)                                -           14 bramek

4.   Łukasz Malanowski (Milwaukee Team)                -           12 bramek

5.   Jakub Mosakowski  (Lambo Team)                      -           11 bramek

6.   Adrian Szumilas (Polpharma)                              -             9 bramek

7.   Bartosz Dobroński (Milwaukee Team)                 -             8 bramek

8.   Marcin Stadnicki (MPEC)                                      -             7 bramek

9.   Kacper Golks (MPEC)                                           -             6 bramek

Tomasz Jagielski  (Falco)                                     -             6 bramek

Najskuteczniejsi strzelcy – II liga na dzień 31.01.2017 :

1. Urbanowicz Łukasz (OIRP)                                -           23 bramki
  2. Łuczak Jacek (Alcar Renault)                            -           14 bramek