Kom z dn. 19.01.2017 r. OLFA - I Liga

Dnia 19.01.2017 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano trzy kolejne spotkania w I lidze  Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Olsztynie.

W jedynym meczu, doszło do sporej niespodzianki bowiem v-ce lider tabeli drużyna Polpharmy uległa Straży Pożarnej 8 : 2. Spotkanie było popisem umiejętności strzeleckich dwóch piłkarzy Straży Pożarnej Kamila Kulasa i Marcina Zalewskiego. Pierwszy zdobył 5 goli, natomiast drugi trzykrotnie trafiał do bramki przeciwników. Polpharma tego dnia, mimo wielu starań, była tylko tłem dla doskonale dysponowanych „strażaków”. Pierwsza bramka dla Polpharmy padła w drugiej połowie meczu po golu samobójczym rywali. Piłka po mocnym  dośrodkowaniu Adama Dudy i niefortunnej interwencji obrońców wylądowała w siatce Straży Pożarnej. Autorem drugiej bramki był Marcin Szałkowski.

W drugim spotkaniu, odrabiająca straty do czołówki drużyna Falco, po zaciętym meczu pokonała LUC- CAR 4 : 2. Po pierwszych 15 minutach, po bramkach Piotra Żurawskiego i Bogdana Ślimaka, Falco prowadziło 2 : 0. W 24 minucie LUC - CAR odpowiedział golem Łukasz Marciniaka. Dwie minuty później Bogdan Ślimak po raz drugi wpisuje się na listę strzelców.  Gola kontaktowego na 3 : 2 zdobył Tomasz Olszewski. W samej końcówce meczu,  brawurowo atakujący zespół LUC – CAR  popełnił błąd w  obronie, który na bramkę zamienił Bartek Piórkowski, ustalając końcowy wynik spotkania na 4 : 2 dla Falco.

W ostatnim meczu dnia, Lambo Team  niespodziewanie wysoko pokonał  MPEC 7 : 1. Bohaterem tego spotkania był Jakub Mossakowski zdobywca trzech goli. Warty odnotowania jest jego fantastyczny strzał i bramka strzelona w ostatniej sekundzie pierwszej połowy, niemal z końcowej linii własnego boiska. Piłka przeleciała przez całe boisko i ku zaskoczeniu bramkarza rywali wylądowała  w samym „okienku” bramki. Dla zwycięskiego zespołu dwa gole zdobył jeszcze Jakub  Głowacki i po jednym Grzegorz Warcaba i bramkarz Jarosław Kowalski. Honorowe trafienie dla MPEC zaliczył Marcin Stadnicki.