Komunikat - III Kojejka OLFA z 14.11.16

Dnia 14.11.2016 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano trzecią kolejkę Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano pięć spotkań, cztery w II i jedno w I lidze.
W pierwszym spotkaniu, bardzo dobrze spisująca się w rozgrywkach drużyna HERZ Olsztyn odniosła kolejne zwycięstwo, pokonując ZSB Bursa 4 : 1 (1 : 0). Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem HERZ po golu zdobytym w 2 minucie przez Piotra Kańczugę. Wynik nie odzwierciedla przebiegu tej części gry, zawodnicy Bursy stworzyli wiele sytuacji, trafiając między innymi trzykrotnie w słupek. W drugiej połowie w końcu im się udało, a strzelcem wyrównującej bramki w 18 minucie był Kordian Sołtysik. W końcowej fazie meczu gole zdobywali już tylko gracze HERZ Olsztyn: dwukrotnie trafił Damian Tomaszewski, a raz Damian Rogalski.
W jedynym rozegranym spotkaniu pierwszoligowców, FC Dajtki I pokonały drużynę Straży Pożarnej 3 : 1 (0 : 0). Mecz miał bardzo zacięty przebieg a pierwsza bramka padła dopiero w 21 minucie i strzelił ją Rafał Prątnicki dla Straży Pożarnej. Kolejne gole zdobywali już tylko zawodnicy Dajtek. W 23 minucie wyrównał Marcin Kaczmarczyk, a w 28 i 30 minucie gole strzelali Mateusz Wasiak i Tomasz Osenkowski.
W trzecim, stojącym na dobrym poziomie meczu Alcar Renault pokonał FC Dajtki II 6 : 3 (2 : 2). Przełomowym momentem spotkania był gol na 3 : 3 zdobyty przez zawodników Alcaru grających w osłabieniu. Od tej sytuacji trafiali już tylko oni. Pierwsze swoje bramki, i to od razu trzy strzelił czołowy strzelec Alcaru poprzedniego sezonu Szymon Dubowski. Po jednej zdobyli: Jacek Łuczak, Paweł Kościjańczuk i Krzysztof Rutecki. Dla Dajtek hat-tricka ustrzelił Michał Wojnicki. Dzięki temu zwycięstwu Alcar Renault został nowym liderem rozgrywek (mając taką samą ilość punktów i różnicę bramek, dzięki większej ilości zdobytych wyprzedza drugi HERZ Olsztyn).
W kolejnym spotkaniu inauguracyjne zwycięstwo odniosła drużyna GLKS Jonkowo, pokonując Medyków 8 : 3 (1 : 1). Grający poukładaną i zespołową piłkę zawodnicy z Jonkowa zwłaszcza po przerwie zdominowali przeciwników, strzelając w drugiej połowie siedem bramek. Najskuteczniejszym graczem meczu był Andrzej Kochański- cztery gole, dwa zdobył Krzysztof Górzec, a po jednym Mariusz Krech i Bartosz Oziębło. Dla Medyków dwie bramki strzelił Tomasz Szychliński, a jedną Jakub Mocarski.
W spotkaniu kończącym kolejkę OIRP pokonało zespół CITI Handlowy 7 : 3 (3 : 2). Niesamowitą skutecznością popisał się Łukasz Urbanowicz, strzelec pięciu bramek. Po jednej zdobyli Krzysztof Sidor i Szymon Czyża. Dla CITI dwukrotnie trafiał Adam Sięda, a raz Marek Jarząbek.

HERZ Olsztyn – ZSB Bursa 4 : 1
FC Dajtki I - Straż Pożarna 3 : 1
Alcar Renault – FC Dajtki II 6 : 3
GLKS Jonkowo - Medycy 8 : 3
OIRP – CITI Handlowy 7 : 3