Komunikat - OLFA II Kolejka

Dnia 24.10.2016 r. na boisku HWS „Urania” rozegrano drugą kolejkę Olsztyńskiej Ligi Futbolu Amatorskiego w sezonie 2016/17, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano 5 spotkań, 4 w I lidze i jedno w drugiej.

W pierwszym meczu dnia drużyna MPEC-u pokonała 2 : 1 (1 : 0) Miazgę Gutkowo. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem MPEC-u, po bramce w 8 minucie Marcina Stadnickiego. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat w 25 minucie. Kontaktową bramkę dla Miazgi, na dwie minuty przed końcem uzyskał Krystian Falkowski, ustalając wynik spotkania.

W kolejnym meczu spotkały się zespoły drugoligowe. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszły FC Dajtki II, które 4 : 2 (2 : 1) pokonały GLKS Jonkowo. Bohaterem pierwszej połowy był strzelec dwóch bramek dla Dajtek Arkadiusz Mędrek (pierwsza strzelona już w 11 sekundzie!!). W dziesiątej minucie bramkę dla Jonkowa zdobył Andrzej Kochański. Ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania na początku drugiej połowy. Końcowe fragmenty to skuteczna gra Dajtek, które po dwóch trafieniach Patryka Bajorka, zwycięsko zakończyły spotkanie.

Bardzo dużo emocji przyniósł kolejny mecz, w którym pierwsza drużyna FC Dajtek pokonała 3 : 2 (3 : 1) Falco. W 4 minucie, po bramce Bartosza Piórkowskiego Falco prowadziło 1 : 0. Kolejne trafienia, w pierwszej połowie były już dziełem FC Dajtek. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Paweł Górski, a raz Robert Jakubowski. W drugiej części, zmniejszając rozmiary porażki, bramkę zdobył Tomasz Jagielski.
Pierwszy punkt w pierwszoligowych rozgrywkach uzyskał beniaminek ligi drużyna Straży Pożarnej, która po zaciętym spotkaniu zremisowała 2 : 2 (1 : 1) z zespołem LUK-CAR. Prowadzenie Straży dał Emil Misiorny. Nie minęły dwie minuty, a na tablicy wyników widniał już remis po bramce Daniela Dębickiego. Dzięki drugiemu trafieniu Emila Straż ponownie wyszła na prowadzenie w 24 minucie. Remis liderowi dało trafienie Andrzeja Furgały w 26 minucie.

W ostatnim meczu wieczoru, doszło do spotkania dwóch najlepszych drużyn poprzedniego sezonu. Po stojącym na wysokim poziomie meczu Milwaukee Team pokonało 3 : 2 (3 : 1) Polpharmę. Pierwszą bramkę, już w 1 minucie uzyskał Bartosz Dobroński. Do wyrównania doprowadził Adrian Krawczyk. Kolejne dwie bramki były dziełem zawodników Milwaukee Michała Kątka i Łukasza Wiśniewskiego. W 28 minucie, zmniejszając rozmiary porażki, trafienie zaliczył Adrian Szumilas.

MPEC - Miazga Gutkowo 2 : 1
FC Dajtki II – GLKS Jonkowo 4 : 2
FC Dajtki I – Falco 3 : 2
Straż Pożarna – LUK-CAR 2 : 2
Milwaukee Team – Polpharma 3 : 2