ZAPRASZAMY NA XVIII BIEG JAKUBOWY!

Tradycyjnie w niedzielę, tym razem letnio-jesienną porą 5 września wracamy do rywalizacji w klasyku olsztyńskiej sceny biegowej – przed nami XVIII Bieg Jakubowy!

Olsztyński Bieg Jakubowy 5 września osiągnie swą symboliczną pełnoletność, a XVIII edycja niniejszej imprezy zapowiada się wyjątkowo interesująco. Mowa przede wszystkim o aspekcie stricte sportowym, albowiem w tym roku trasa Biegu Głównego na dystansie 10 km posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Gorąco wierzymy, że spragnieni rywalizacji biegacze i biegaczki punktualnie o godz. 11:00 wyruszą ze Starego Miasta po nowe rekordy życiowe. Nim jednak to się stanie zapraszamy serdecznie na biegi towarzyszące – tuż po godz. 9:00 rozpoczniemy rywalizację, w której wezmą udział dzieci w wieku od 3 do 13.

Warto również podkreślić, iż XVIII Bieg Jakubowy zaliczany jest do łącznej klasyfikacji akcji Olsztyn Biega! (oprócz Biegu Jakubowego do klasyfikacji będą liczyły się wyniki V Olsztyńskiego Biegu Niepodległości, który także zostanie rozegrany na dystansie 10 km). Podczas tegorocznej edycji odbędzie się również rywalizacja drużynowa (drużyna musi składać się z co najmniej 4 zawodników: kobiet i mężczyzn).

Gwoli ścisłości dodajmy, że tytułów mistrzowskich bronią Paweł Pszczółkowski i Marta Barcewicz, którzy okazali się najlepsi w ostatnim przedpandemicznym Biegu.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak życzyć wszystkim zapalonym długodystansowcom samych PB i dobrej zabawy!

Do zobaczenia 5 września!

Zapisy: XVIII BIEG JAKUBOWY | OLSZTYN - 05.09.2021 - Zapisyonline.pl

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl