PUCHAR EUROPY W TRIATHLONIE I ELEMENTAL TRI SERIES NIEBAWEM W OLSZTYNIE

Już tylko kilka dni dzieli nas od startu dwóch prestiżowych imprez triathlonowych, które odbędą się w stolicy Warmii i Mazur. W piątek (21.08) dojdzie do rywalizacji ponad 200 zawodników z całego świata w zawodach Pucharu Europy na dystansie sprinterskim, natomiast sobota (22.08) upłynie pod znakiem rywalizacji w ramach ósmej już odsłony cyklu Elemental Tri Series Olsztyn. Zapraszamy do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel po ogromną dawkę sportowych emocji!

„Po wielu problemach spowodowanych panującą pandemią i koniecznością zmiany terminu zawodów jesteśmy tym bardziej zadowoleni, że obie olsztyńskie imprezy się odbędą. Po raz trzeci odbędzie się Puchar Europy, a już po raz ósmy zawody dla amatorów Elemental Tri Series. Cieszymy się z owocnej współpracy z władzami miasta Olsztyn oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, dzięki czemu możemy kolejny raz zorganizować dwie imprezy na najwyższym poziomie”. – powiedział Marcin Florek, współorganizator zawodów z firmy Labosport Polska.

Puchar Europy to niepowtarzalne sportowe widowisko, które gromadzi na listach startowych najlepszych zawodników, medalistów imprez mistrzowskich i olimpijczyków. Olsztyńska odsłona tej prestiżowej imprezy organizowana jest już po raz trzeci. Nad Jeziorem Ukiel zagości w sumie ponad 200 zawodników z 23 krajów, głównie europejskich, jak: Niemcy, Dania, Belgia, Holandia, Portugalia, Czechy, Szwajcaria, Słowacja, Chorwacja, Węgry, Austria czy Włochy.

Dzień po rywalizacji w Pucharze Europy w Triathlonie (w sobotę, 22 sierpnia), w tym samym miejscu odbędą się starty w ramach ósmej edycji zawodów Elemental Tri Series w tej lokalizacji. Triathloniści będą mieli do wyboru start na jednym z dwóch dystansów: olimpijski (1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze, 10 km biegania) bez draftingu oraz sprinterski (0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze, 5 km biegania) z draftingiem.

W tym roku ze względu na obostrzenia związane z COVID-19 odwołane zostały biegowe imprezy towarzyszące triathlonowi: dla dorosłych – 10K Run Series oraz dla najmłodszych – Elemental Kids.

Szczegóły dotyczące obu imprez oraz programy znajdziecie Państwo na stronie: https://triathlonseries.pl

Zapisy na oba dystanse zawodów Elemental Tri Series Olsztyn 2020 cały czas trwają, zostały ostatnie wolne miejsca.

Więcej: 

https://triathlonseries.pl/triathlon-olsztyn/

 Program imprez:

PIĄTEK (21.08.2020 r.)

Puchar Europy w Triathlonie

11:00 - Start Pucharu Europy Juniorek

13:30 - Start Pucharu Europy Juniorów

16:00 - Start Pucharu Europy Elity Kobiet

18:30 - Start Pucharu Europy Elity Mężczyzn

20:00 - Ceremonia dekoracji

Przebieg

Przed startem zawodnicy będą się przygotowywać oraz przebierać w wypożyczalni (hangar), która mieści się w Kapitanacie. Start etapu pływackiego odbędzie się z pomostu na Plaży nr 2. Wyjście z wody będzie się znajdować przy budynku Kapitanatu. Następnie zawodnicy przebiegną chodnikiem do strefy zmian, która znajdzie się na Parkingu nr. 1 przy ul. Kapitańskiej. Etap kolarski oraz etap biegowy będzie wiódł ul. Sielską (od al. Shumanna do ul. Lotniczej). Metę usytuowano na Parkingu nr 1 przy ul. Kapitańskiej. Szczegółowa mapa tras w linku -https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1cU9gzar83AHW6VZqsHAmK2NTwkA

SOBOTA (22.08.2020 r.)

Elemental Tri Series Olsztyn

07:30 - Start dystansu sprint

09:15 - Ceremonia dekoracji dystansu sprint

10:30 - Start dystansu olimpijskiego

13:45 - Ceremonia dekoracji dystansu olimpijskiego

Przebieg

Etap pływacki rozpocznie się z plaży nr 2 (po prawej stronie od pomostu). Tu będzie również mieścić się wyjście z wody, po którym zawodnicy przetną promenadę i za budynkiem wypożyczalni (ścieżką rowerową) dobiegną do strefy zmian, która znajduje się na Parkingu nr 1 przy ul. Kapitańskiej. Etap kolarski będzie prowadził ul. Sielską, ul. Lotniczą oraz al. Shumanna. Etap biegowy wytyczono chodnikami, drogami wewnętrznymi, drogą gruntową obok Zielonej Górki oraz częściowo Promenadą na CRS Ukiel. Szczegółowa mapa tras w linku -https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1vUXA5ZlY2PB_h_v8DSuusQ5614AUhaVB&ll=53.77617582413243%2C20.44439718436196&z=14

Przydatne informacje:

W związku z Pucharem Europy w triathlonie w piątek (21.08), w godzinach 09:30-20:00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Kapitańska, północna nitka ul. Sielskiej (w kierunku Ostródy) od ul. Shumanna do ul. Lotniczej. Na południowej nitce ul. Sielskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. W godzinach 09:30-10:55, 12:10-13:25, 14:40-15:55, 17:10-18:25 możliwy będzie wyjazd/wjazd z posesji oraz ulic mieszczących się po północnej stronie ul. Sielskiej (Hotel Omega, ul. Miła, myjnia) pod nadzorem służb porządkowych.

W sobotę (22.08) odbędzie się Elemental Tri Series Olsztyn. W związku z imprezą, w godzinach 06:30-13:30 zamknięte dla ruchu drogowego będą ul. Kapitańska, ul. Shumanna (nitka w kierunku ul. Sielskiej), ul. Sielska (północna nitka w kierunku Ostródy), ul. Lotnicza. Na południowej nitce ul. Sielskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. W godzinach 08:45-10:30 możliwy będzie wyjazd/wjazd z posesji oraz ulic mieszczących się po północnej stronie ul. Sielskiej (Hotel Omega, ul. Miła, myjnia, ul. Lotnicza) pod nadzorem służb porządkowych.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o stosowanie się do poleceń Policji, Straży Miejskiej oraz służb organizatora.

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl