WIELKIE PRZEŁAJOWE BIEGANIE!

WIELKIE PRZEŁAJOWE BIEGANIE!

Zielone tereny obok pływalni przy ul. Głowackiego były areną mocno obsadzonych mistrzostw Olsztyna w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i ponadpodstawowych  w roku szkolnym 2019/20. Mistrzostwa zostały podzielone na Igrzyska Dzieci w których udział brały dzieci z rocznika 2007 i młodsze oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej w których startowały dwa roczniki uczestników 2005 i 2006.

W pierwszej kategorii w grupie dziewcząt zwyciężyła SP nr 2, natomiast w grupie chłopców SP nr 18. W kolejnej kategorii w rywalizacji dziewcząt również najlepszy wynik zdobyła drużyna SP nr 2, najlepsi chłopcy byli reprezentantami SP nr 7.

Na zakończenie mistrzostw odbyła się Licealiada podczas której po zwycięstwo w grupie dziewcząt się sięgnęło II LO, w grupie chłopców zwyciężyło IV LO.

W imprezie wzięło udział 404 uczniów z 17 olsztyńskich szkół.

Szkoły podstawowe nr: 2, 3, 7, 9 ,13, 15, 18, 25, 30 i NSP-5

Szkoły ponadpodstawowe: ZSB, ZSE, I LO, II LO, IV LO, V LO, VI LO

Wyniki:

IGRZYSKA DZIECI

Dziewczęta (10x600 m)

  1. Szkoła Podstawowa 2
  2. Szkoła Podstawowa 9
  3. Szkoła Podstawowa 7
  4. Szkoła Podstawowa 18
  5. Szkoła Podstawowa 3
  6. Szkoła Podstawowa 30
  7. Szkoła Podstawowa 5
  8. Szkoła Podstawowa 13 (PK)

Skład zwycięskiej sztafety dziewcząt SP 2: Pola Falencka, Weronika Sasin, Paulina Malinoś, Amelia Książek, Aleksandra Gulmantowicz, Aniela Kędzior, Amelka Kubicka, Natalia Litwinowicz, Aleksandra Kapela, Julia Wachuła, Zuzanna Żywicka,

Opiekunem sztafety była Beata Adamowicz.

Chłopcy (10x600 m)

  1. Szkoła Podstawowa 18
  2. Szkoła Podstawowa 2
  3. Szkoła Podstawowa 30
  4. Szkoła Podstawowa 7
  5. Szkoła Podstawowa 15
  6. Szkoła Podstawowa 9
  7. Szkoła Podstawowa 3
  8. Szkoła Podstawowa 25
  9. Szkoła Podstawowa 13
  10. NSP-5

Skład zwycięskiej sztafety chłopców SP 18: Oskar Markiewicz, Damian Orzechowski, Miłosz Rybaczek, Filip Kawecki, Bartosz Pieczyński, Szymon Głowacki, Miłosz Dargiewicz, Piotr Niedzielski, Adam Gaworski, Gabriel Zembrzuski, Filip Kaniewski, Wojciech Dzida

Opiekunem sztafety była Agnieszka Chrzanowska.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Dziewczęta (6x600 m)

  1. Szkoła Podstawowa 2
  2. Szkoła Podstawowa 7
  3. Szkoła Podstawowa 18
  4. Szkoła Podstawowa 9
  5. Szkoła Podstawowa 30
  6. Szkoła Podstawowa 15

Skład zwycięskiej sztafety dziewcząt SP 2: Amelia Borko, Michalina Orzechowska, Maja Tońska, Maja Zielńska, Natalia Sokołowska, Zuzanna Targońska, Hanna Sosnowska

Opiekunem sztafety był Paweł Pytlarczyk.

Chłopcy (6x 600 m)

  1. Szkoła Podstawowa 7
  2. Szkoła Podstawowa 2
  3. Szkoła Podstawowa 18
  4. Szkoła Podstawowa 15
  5. Szkoła Podstawowa 9
  6. Szkoła Podstawowa 30

Skład zwycięskiej sztafety chłopców Szkoły Podstawowej 7: Maksymilian Och, Michał Targoński, Krystian Jasiński, Bartosz Kłoszewski, Wiktor Tkacz, Kajetan Ignaczewski, Tymoteusz Wysocki

Opiekunami sztafety byli Anna Grzemska i Andrzej Bartkiewicz

LICEALIADA

Dziewczęta (10x 600 m)

  1. II LO
  2. VI LO
  3. IV LO
  4. I LO
  5. ZSB

Skład zwycięskiej sztafety dziewcząt II LO: Katarzyna Bielakow, Natalia Kuczyńska, Antonina Nowogórska, Małgorzata Głogowska, Zuzanna Sawilska, Magdalena Dąbrowska, Julia Kowalczyk, Martyna Czarnecka, Julia Kubicka, Maja Stawicka, Julia Pętlicka, Emilia Kalbarczyk

Opiekunem sztafety była Renata Borysewicz-Staniszewska.

Chłopcy (10x 800 m)

  1. VI LO
  2. II LO
  3. V LO
  4. ZSE
  5. IV LO
  6. I LO

Skład zwycięskiej sztafety chłopców VI LO: Mateusz Pauliński, Kacper Walendykiewicz, Krystian Tuszyński, Dawid Ostrówko, Adam Zieliński, Damian Olszewski, Marcin Bendyk, Kacper Szumacher, Marcin Mierzejewski, Kacper Grzeszczyk, Julian Michalski, Julian Michałowski, Szymon Dowgiałło

Opiekunem zespołu była Elżbieta Długosz.

Trzy czołowe sztafety w każdej kategorii otrzymały puchary i dyplomy.

 

 

 

 

 

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
październik 2019
PnWtŚrCzPtSoN
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl