Łyżwy na wesoło i sportowo

Słonecznie, wesoło i sportowo – w takich okolicznościach na lodowisku przy ul. Jeziołowicza na olsztyńskim Pieczewie odbyły się Szkolne Mistrzostwa Olsztyna w Łyżwiarstwie Szybkim. Impreza była ze wszech miar udana – w zawodach organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie wespół ze Stowarzyszeniem Sportu Szkolnego Juvenia wystartowało blisko 120 uczniów.

Było piękne słońce, nadzwyczajnie dobra tafla lodowa i iście wiosenna aura, która towarzyszyła nam praktycznie od pierwszego do ostatniego wyścigu – to wszystko sprawiło że zawody miały swój niepowtarzalny klimat. Naturalnie, zgodnie z zasadą równych szans, walka o miano najlepszego łyżwiarza i łyżwiarki w „Krainie tysiąca jezior” odbyła się z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe. Rywalizowano w parach – w niektórych aspekt stricte sportowy był wtórny wobec dobrej zabawy, w innych z kolei umiejętności techniczne były doprawdy godne uznania.

Ostatecznie impreza była nad wyraz udana – nauczyciele zmobilizowali do udziału wielu swoich podopiecznych, na lodowisku dobra zabawa mieszała się z ostrą rywalizacją. Ostatecznie zawody drużynowo wśród dziewcząt wygrała ekipa Szkoły Podstawowej nr 6, zaś wśród chłopców Szkoła Podstawowa nr 33 (opiekunem i trenerem zespołu SP 6 był Tomasz Kempiński, zaś SP 33 Kamil Kozłowski). Z kolei w rywalizacji Gimnazjów i starszych klas Szkół Podstawowych najlepsze były drużyny SP 18 wśród dziewcząt i Gimnazjum 23 wśród chłopców (opiekunką i trenerem zespołu dziewcząt z SP 18 była Agnieszka Chrzanowska, a chłopców z Gimnazjum 23 Wiesław Sukniewicz.

Wszystkim gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Wyniki biegów:

Klasy IV – dziewczęta (dystans: 2 okrążenia):

  1. Alicja Antonowicz (SP 30) – 43,22
  2. Justyna Lewandowska (SP 33) – 43,25
  3. Amelia Kowalska (SP 33) – 43,75
  4. Lena Podębska (SP 33) – 45,06
  5. Patrycja Antonowicz (SP 30) – 45,29
  6. Zuzanna Mendalka (SP 30) – 45,39

Klasy IV – chłopcy (dystans: 2 okrążenia):

  1. Łukasz Wachciński (SP 33) – 41,91
  2. Jan Markowicz (SP 33) – 42,20
  3. Michał Boruszewski (SP 33) – 44,62
  4. Aleksander Pacewicz (SP 33) – 46,75
  5. Filip Kaniewski (SP 18) – 47,44
  6. Adam Kornatowski (SP 33) – 50,03

Klasy V – dziewczęta (dystans: 3 okrążenia):

  1. Marta Juńczyk (SP 18) – 55,85
  2. Milena Janysz (SP 18) – 56,59
  3. Milena Michalska (SP 29) – 1,01,53
  4. Julia Mierzejewska (SP 6) – 1,03,72
  5. Weronika Kozłowska (SP 33) – 1,03,88
  6. Weronika Barasińska (SP 3) – 1,04,04

Klasy V – chłopcy (dystans: 3 okrążenia):

  1. Piotr Górnicki (SP 29) – 52,29
  2. Wojtek Szczygielski (SP 3) – 1,01,71
  3. Joachim Kostkowski (SP Kat.) – 1,06,57
  4. Jakub Greś (SP 33) – 1,06,75
  5. Aleksander Wydra (SP 33) – 1,08,59
  6. Arnold Kulmagambetow (NSP 5) – 1,10,72 

Klasy VI – dziewczęta (dystans: 3 okrążenia):

  1. Aleksandra Gątarska (SP 6) – 53,01
  2. Klara Stasiewicz (SP 3) – 1,03,23
  3. Kinga Dąbkowska (SP 6) – 1,05,63
  4. Julia Antoszewska (SP 6) – 1,06,71

Klasy VI – chłopcy (dystans: 3 okrążenia)

  1. Adam Bronakowski (SP 15) – 49,38
  2. Paweł Kukielski (SP 18) – 50,49
  3. Adam Smołka (SP 6) – 56,38
  4. Jakub Częczek (SP Kat.) – 1.01,36
  5. Michał Jesionek (SP 6) – 1,02,63
  6. Paweł Dowgiałło (SP 3) – 1,06,06

 

TABELA KOŃCOWA DZIEWCZĄT

1.

SP 6

79

2.

SP 33

 75

3.

SP 18

 48

4.

SP 30

 40

5.

SP 3

 25

6.

SP 29

20

 

TABELA KOŃCOWA CHŁOPCÓW

1.

SP 33

118

2.

SP 18

38

3.

SP Kat

37

4.

SP 6

35

5.

SP 29

25

5.

SP 15

25

7.

SP 3

24

8.

NSP 5

1


Wyniki biegów; Gimnazja i klasy VII i VIII SP:

Dziewczęta (dystans: 4 okrążenia):

  1. Mira Szczepaniak (SP 5) – 1,05,16
  2. Alicja Glanc (SP 18) – 1,13,55
  3. Julia Gajdamowicz (SP 6) – 1,16,21
  4. Kinga Stępień (Gimnazjum 4) – 1,17,07
  5. Eliza Kołtak (SP 18) – 1,17,34
  6. Zuzanna Borowska (Gimnazjum 4) – 1,18,22

Chłopcy (dystans: 4 okrążenia):

  1. Mikołaj Siemianowski (SP 15) – 1,07,81
  2. Tomasz Sikorski (Gimnazjum 23) – 1,09,09
  3. Marek Jancewicz (SP 5) – 1,12,96
  4. Gerard Gallas (Gimnazjum 23) – 1,14,91
  5. Karol Kutnik (SP 6) – 1,16,50
  6. Bartłomiej Zięba (Gimnazjum 4) – 1,19,44

TABELA KOŃCOWA DZIEWCZĄT

1.

SP 18

39

2.

SP 5

25

3.

SP 6

20

4.

Gimnazjum 4

20

5.

Gimnazjum 2

1


TABELA KOŃCOWA CHŁOPCÓW

1.

Gimnazjum 23

40

2.

SP 15

25

3.

SP 5

20

4.

SP 6

15

5.

Gimnazjum 4

4

6.

SP 33

1

 

 

 


   zapisz się na bieg!


 

osir
marzec 2019
PnWtŚrCzPtSoN
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl