Pływanie w liczbach: czy wiecie że?
Wróćmy jeszcze raz do mistrzostw Polski juniorów młodszych w pływaniu, które odbyły się niedawno w Wodnym Centrum Rekreacyjno–Sportowym Aquasfera Galeria Warmińska. Tym razem przyjrzyjmy się tej imprezie od strony statystycznej.
W zawodach wzięło udział 597 zawodników ze 148 klubów, którzy startowali w 38 konkurencjach. Najlepszym zawodnikiem olsztyńskiej imprezy został Krzysztof Chmielewski z IUKS Muszelka Warszawa zdobywając w klasyfikacji generalnej 696 pkt., a najlepszą zawodniczką Wiktoria Guść z UKS Delfin Piotrków Trybunalski uzyskując 736 pkt.. Podczas tegorocznych mistrzostw ustanowiono aż trzy nowe Rekordy Polski.
W pierwszym dniu zawodów Filip Kosiński z Międzyszkolnego UKS Olimpijczyk Suwałki na dystansie 200 m stylem grzbietowym uzyskał wynik 2:09.47 poprawiając o 0,47 sek. Dotychczasowy rekord Jakuba Skierki z 2012 roku. Z kolei w ostatnim dniu zmagań w sztafecie 4x100 stylem zmiennym dziewczęta z UKP Polonia Warszawa uzyskały czas 4:33.77, lepszy o 0,79 sek. od rekordu, który należał do zawodniczek z MKS Juvenia Wrocław z 2014 r. Natomiast chłopcy z UKS G-8 Bielany Warszawa w tej samej konkurencji, tj. 4 x 100 m stylem zmiennym, z wynikiem 4:12.38 poprawili o 0,75 sek. osiągnięcie BUKS Warszawa z 2004 r.
Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
Komplet wyników:
50 m stylem dowolnym
Chłopcy:
- Maciej Konarski (UKS GIM 92 Ursynów) 24.88
- Krzysztof Matuszewski (MUKS Piętnastka) 25.03
- Mateusz Mamcarz (KS Płetwal Zakopane) 25.24
Dziewczęta:
- Wiktoria Guść (UKS Delfin Piotrków Trybunalski) 27.01
- Wiktoria Maciuszek (MKS Juvenia Wrocław) 27.23
- Marianna Rydyńska(MUKS Piętnastka) 27.70
50 m stylem klasycznym
Chłopcy:
- Jakub Śliwka (UKS Salmo Żory) 32.12
- Wiktoria Staszak (UKS Delfinek) 32.51
Jakub Olszewski (MUKS Piętnastka) 32.51
Dziewczęta:
- Katarzyna Klimczyk (Start Opole) 34.29
- Julia Ofman (Starachowicki Klub Pływacki) 34.73
- Justyna Borowiak (MKS Juvenia Wrocław) 35.31
50 m stylem grzbietowym
Chłopcy:
- Filip Kosiński (Międzyszkolny UKS Olimpijczyk) 28.04
- Oliwier Sieczek (UKS G-8 Bielany Warszawa) 28.12
- Maciej Gabryś Maciej (Sikret Gliwice) 28.45
Dziewczęta:
- Dominika Trentkiewicz (Start Opole) 30.58
- Weronika Latała (Starachowicki Klub Pływacki) 30.67
- Wiktoria Maciuszek (MKS Juvenia Wrocław) 31.31
50 m stylem motylkowym
Chłopcy:
- Krzysztof Matuszewski (MUKS Piętnastka) 26.18
- Maciej Konarski (UKS GIM 92 Ursynów) 26.27
- Maciej Gabryś (Sikret Gliwice) 26.40
Dziewczęta:
- Wiktoria Maciuszek (MKS Juvenia Wrocław) 28.66
- Iga Grygiencza (MKS Medyk Giżycko) 29.03
- Martyna Sienkiewicz (TP Zielona Góra) 29.35
100 m stylem dowolnym
Chłopcy:
- Krzysztof Matuszewski (MUKS Piętnastka) 53.89
- Maciej Konarski (UKS GIM 92 Ursynów) 53.94
- Kacper Olczak (MKS Trójka Łódź) 55.18
Dziewczęta:
- Wiktoria Guść (UKS Delfin Piotrków Trybunalski) 58.77
- Wiktoria Maciuszek (MKS Juvenia Wrocław) 59.49
- Weronika Latała (Starachowicki Klub Pływacki) 1:00.22
100 m stylem grzbietowym
Chłopcy:
- Filip Kosiński (Międzyszkolny UKS Olimpijczyk) 59.59
- Oliwier Sieczek (UKS G-8 Bielany Warszawa) 59.95
- Amadeusz Knop (UKS GIM 92 Ursynów) 1:02.22
Dziewczęta:
- Justyna Traczyk (WKS Śląsk Wrocław) 1:05.43
- Marianna Rydyńska (MUKS Piętnastka) 1:06.19
- Dominika Trentkiewicz (Start Opole) 1:07.15
100 m stylem klasycznym
Chłopcy:
- Jakub Śliwka (UKS Salmo Żory) 1:09.49
- Kacper Sztendel (MKS Jedynka Łódź ) 1:10.42
- Paweł Kwiecień (KS Piątka Chorzów) 1:10.49
Dziewczęta:
- Katarzyna Klimczyk (Start Opole) 1:13.65
- Klaudia Malec (UKS ORKA Zamość) 1:15.65
- Julia Cygan (MUKS Piętnastka) 1:15.67
100 m stylem motylkowym
Chłopcy:
- Filip Kosiński (Międzyszkolny UKS Olimpijczyk) 57.45
- Maciej Gabryś (Sikret Gliwice) 57.87
- Krzysztof Chmielewski (IUKS Muszelka Warszawa) 58.59
Dziewczęta:
- Iga Grygiencza (MKS Medyk Giżycko) 1:04.65
- Martyna Sienkiewicz (TP Zielona Góra) 1:05.75
- Milena Krupa (MKS Juvenia Wrocław ) 1:05.82
200 m stylem dowolnym
Chłopcy:
- Krzysztof Matuszewski (MUKS Piętnastka) 1:58.20
- Maciej Konarski (UKS GIM92 Ursynów) 1:58.50
- Kacper Olczak (MKS Trójka Łódź) 2:01.26
Dziewczęta:
- Wiktoria Guść (UKS Delfin Piotrków Trybunalski) 2:05.09
- Klaudia Tarasiewicz (UKP Polonia Warszawa) 2:05.92
- Wiktoria Bociek (KS Górnik Sosnowiec) 2:10.41
200 m stylem grzbietowym
Chłopcy:
- Filip Kosiński (Międzyszkolny UKS Olimpijczyk) 2:09.47
- Oliwier Sieczek (UKS G-8 Bielany Warszawa) 2:11.30
- Amadeusz Knop (UKS GIM 92 Ursynów) 2:12.93
Dziewczęta:
- Justyna Traczyk (WKS Śląsk Wrocław) 2:18.03
- Marianna Rydyńska (MUKS Piętnastka) 2:22.72
- Dominika Trentkiewicz (Start Opole) 2:25.63
200 m stylem klasycznym
Chłopcy:
- Jakub Śliwka (UKS Salmo Żory) 2:28.71
- Oliwier Cichocki (KS Warta Poznań) 2:30.98
- Antoni Koronkiewicz (St. KF KS Fenix Ożarów Maz.) 2:31.06
Dziewczęta:
- Katarzyna Klimczyk (Start Opole) 2:36.01
- Klaudia Malec (UKS ORKA Zamość) 2:36.97
- Julia Cygan (MUKS Piętnastka) 2:42.56
200 m stylem motylkowym
Chłopcy:
- Krzysztof Chmielewski (IUKS Muszelka Warszawa) 2:08.02
- Michał Chmielewski (IUKS Muszelka Warszawa) 2:10.30
- Maciej Gabryś (Sikret Gliwice) 2:14.07
Dziewczęta:
- Maja Mikołajczyk (UKS SP-149 Łódź) 2:21.35
- Marianna Rydyńska (MUKS Piętnastka) 2:24.40
- Klaudia Tarasiewicz (UKP Polonia Warszawa) 2:25.10
200 m stylem zmiennym
Chłopcy:
- Filip Kosiński (Międzyszkolny UKS Olimpijczyk) 2:13.57
- Krzysztof Matuszewski (MUKS Piętnastka) 2:15.07
- Tomasz Buczkowski (TP Zielona Góra) 2:16.26
Dziewczęta:
- Wiktoria Guść (UKS Delfin) Piotrków Trybunalski 2:21.12
- Marianna Rydyńska (MUKS Piętnastka) 2:24.30
- Maja Mikołajczyk (UKS SP-149 Łódź) 2:26.36
400 m stylem dowolnym
Chłopcy:
- Jakub Kalkan (LKS Jedność 32 Przyszowice) 4:10.02
- Krzysztof Chmielewski (IUKS Muszelka Warszawa) 4:13.07
- Sergiusz Gołacki (UKS 190 Łódź 4:15.72)
Dziewczęta:
- Wiktoria Guść (UKS Delfin Piotrków Trybunalski) 4:24.73
- Klaudia Tarasiewicz (UKP Polonia Warszawa) 4:25.68
- Wiktoria Bociek (KS Górnik Sosnowiec) 4:31.82
400 m stylem zmiennym
Chłopcy:
- Krzysztof Chmielewski (IUKS Muszelka Warszawa) 4:44.53
- Tomasz Buczkowski (TP Zielona Góra) 4:49.94
- Michał Chmielewski (IUKS Muszelka Warszawa) 4:50.59
Dziewczęta:
- Klaudia Tarasiewicz (UKP Polonia Warszawa) 5:05.61
- Maja Mikołajczyk (UKS SP-149 Łódź) 5:08:69
- Julia Bednarz (UKS ORKA Zamość) 5:10.84
800 m stylem dowolnym dziewcząt:
- Wiktoria Bociek (KS Górnik) Sosnowiec) 9:14.39
- Klaudia Tarasiewicz (UKP Polonia Warszawa) 9:21.36
- Julia Mizik (MKS Ochota Warszawa) 9:30.31
1500 m dowolnym chłopców:
- Krzysztof Chmielewski (IUKS Muszelka Warszawa) 16:22.76
- Jakub Kalkan (LKS Jedność 32 Przyszowice) 16:29.62
- Michał Chmielewski (IUKS Muszelka Warszawa) 16:36.76
4 x 100 m stylem dowolnym
Chłopcy:
- MUKS Piętnastka 1 3:48.82
- UKS G-8 Bielany Warszawa 3 3:48.87
- Sikret Gliwice 1 3:53.44
Dziewczęta:
- MKS Juvenia Wrocław 4:08.68
- MUKS Piętnastka 1 4:11.10
- UKS ORKA Zamość 1 4:12.04
4 x 100 m stylem zmiennym
Chłopcy:
- UKS G-8 Bielany Warszawa 3 4:12.38
- MUKS Piętnastka 1 4:15.54
- Sikret Gliwice 1 4:17.89
Dziewczęta:
- UKP Polonia Warszawa 1 4:33.77
- MUKS Piętnastka 2 4:36.16
- UKS G-8 Bielany Warszawa 1 4:39.88
4 x 200 m stylem dowolnym
Chłopcy:
- IUKS Muszelka Warszawa 1 8:21.93
- MUKS Piętnastka 1 8:26.69
- UKS G-8 Bielany Warszawa 38:35.24
Dziewczęta:
- UKP Polonia Warszawa 1 9:03.40
- MKS Juvenia Wrocław 1 9:06.71
- UKS ORKA Zamość 1 9:07.54
KLASYFIKACJA MEDALOWA:
- Międzyszkolny UKS Olimpijczyk Suwałki – 5 medali (5 złotych)
UKS Delfin Piotrków Trybunalski – 5 medali (5 złotych)
- MUKS Piętnastka – 18 medali (4 złote, 11 srebrnych i 3 brązowe)
- IUKS Muszelka Warszawa – 9 medali (4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe)