PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW – SP 33 MISTRZEM OLSZTYNA

W Hali Widowiskowo-Sportowej Urania odbyły się finały mistrzostw Olsztyna w halowej piłce nożnej chłopców Szkół Gimnazjalnych w roku szkolnym 2018/19. Turniej finałowy przyniósł dużo emocji – ostatecznie triumfowała ekipa SP 33, która w finale pokonała G 2 i SP 18, ale uległa SP 5. O końcowej kolejności zadecydowała tzw. mała tabela.

Do rozgrywek zgłosiło się szesnaście zespołów (148 zawodników); w trakcie wycofały się SP 30 i SP 15. Zespoły drogą losowania zostały podzielone na cztery grupy eliminacyjne.

Gr A: 1. SP 5, (2. SP 15), 3. SP 29, (4. SP 30)     awans SP 5

Gr B: 1. SP 34, 2. SP 1, 3. SP 10, 4. SP 33          awans SP 33

Gr C: 1. SP 18, 2. G 22, 3. SP 3, 4. SP 311         awans SP 18

Gr D: 1. G 4, 2. G 11, 3. G 2, 4. G 24             awans G 2

Mecze w grupach rozgrywano system gry „każdy z każdym”, do finału awansowali zwycięzcy grup. W finale również rywalizowano systemem „każdy z każdym”.