OLSA EKSTRAKLASA - KORMORAN POSZYBOWAŁ PONAD INTER PARTS OSW OLSZTYN

Wielkimi krokami zbliżamy się do finiszu rozgrywek OLSA (Ekstraklasa), których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Miniona kolejka, rozegrana jak zawsze w sali przy ul. Głowackiego, upłynęła pod znakiem tie-breaków. Dość powiedzieć, że w każdym z czterech spotkań byliśmy świadkami trzech emocjonujących setów. Największą niespodziankę czternastej kolejką sprawił AKS Kormoran, który sensacyjnie pokonał Inter Parts OSW Olsztyn!

W pierwszych spotkaniu środowego wieczoru walczące o wicemistrzostwo Rupi sprawdziło formę, nie mogących złapać właściwego rytmu Nocożerców. Tomasz Pszczółkowski i spółka rozpoczęli wprawdzie z animuszem, ale od stanu 17:15 dla Rupi gra tegoż teamu uległa załamaniu. Nocożercy „poczuli krew” i dosłownie „wydarli” pierwszego seta, wygrywając 25:23. Druga partia bez większej historii. Podrażnione Rupi przejęło inicjatywę, kontrolując seta praktycznie od pierwszej do ostaniem piłki. Wynik 25:19 jest tego niewątpliwym potwierdzeniem. W decydującą rozgrywkę lepiej „weszło” Rupi, które prowadziło już 9:4. Wówczas nastąpił szaleńczy pościg Nocożerców, którzy byli dosłownie o krok od doścignięcia swoich boiskowych adwersarzy. Ostatecznie jednak Rupi nie dało się „złapać” i po nerwowej końcówce wygrało 15:13. MVP spotkania został Przemysław Włodarczyk.

Mający medalowe aspiracje Geoexpert Sunbroker Team „skrzyżował rękawice” z będącym na fali wznoszącej Chemikiem AZS Olsztyn. Systematycznie poprawiająca swoją grą młodzież jest już zgoła odmiennym zespołem, aniżeli na początku sezonu, gdy raziła swoją nieskutecznością. Do połowy pierwszego seta zespoły szły „łeb w łeb”, ale końcówka tejże partii bezsprzecznie należała do podopiecznych Rafała Gnatowskiego, którzy wygrali ją 25:19. Drugi set zakończył się identycznym rezultatem. Z tą tylko różnicą, że po ostatniej piłce cieszyli się zawodnicy Geoexpert Sunbroker Team. W tie-breaku młodzi adepci siatkówki poszli „za ciosem” i dość niespodziewanie wygrali z bardziej doświadczonymi graczami 15:11. MVP spotkania został Michał Prachniewski.

Utrzymujące się od początku sezonu na medalowej pozycji Gepi Team podejmowało znajdujący się „pod kreską” Michelin. Pierwszy set to absolutna dominacja zespołu Pawła Polechońskiego. Przewarzający we wszystkim elementach siatkarskiego rzemiosła gracze Gepi konsekwentnie „szli po swoje”, zdecydowanie wygrywając seta do 18. I gdy wydawało się, że drugi set będzie swoistą kopią pierwszego, do gry włączyli się siatkarze Michelin. Gepi zaś dopadła bliżej nieokreślona niemoc, która spowodowała, że w pewnym momencie było już 16:10 dla Michelin. Grający menager, tj. Paweł Polechoński stawał jednak „na głowie”, aby zmobilizować swoich graczy do walki. Owe starania poskutkowały, bowiem gdy Gepi objęło prowadzenie 24:23 było dosłownie o włos od zgarnięcia pełnej puli. Michelin nie zamierzał jednak rezygnować i ku zdumieniu obecnych na sali kibiców wygrał drugiego seta 26:24! W tie-breaku faworyzowane Gepi nie bez problemów ograło ekipę Dariusza Rękawka 16:14. MVP spotkania został Karol Burakiewicz.

Wisienką na torcie środowego wieczoru była konfrontacja Inter Parts OSW z AKS Kormoran. Na papierze faworyt był tylko jeden, ale boisko nierzadko weryfikuje przedmeczowe przewidywania. Zdeterminowani gracze Kormorana walczyli niczym lwy  i nie zamierzali ustąpić pola dominatorom. W rezultacie spisywany na straty zespół wygrał pierwszą partię 25:23! W drugim secie boiskowa rzeczywistość do złudzenia przypominała wydarzenia z pierwszej partii. Kormoran „gryzł parkiet”, a zaskoczeni dobrą grą swojego rywala dominatorzy nie ustrzegli się sporej ilości niewymuszonych błędów. Doświadczenie wzięło jednak górę i Inter Parts wygrał tegoż seta 26:24. W tie-breaku faworyci rozpoczęli od prowadzenia 3:0, ale od tego momentu Kormoran włączył drugi bieg i nadspodziewanie gładko rozbił utytułowanego rywala do 8! MVP spotkania został Adrian Rybak.

Rupi – Nocożercy 2:1

Geoexpert Sunbroker Team – Chemik AZS Olsztyn 1:2

Michelin – Gepi Team 1:2

AKS Kormoran – Inter Parts OSW Olsztyn 2:1