OLSA II LIGA - TWARDY BÓJ O AWANS

Walka o pierwszoligowe parkiety rozgrywek OLSA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie definitywnie wkroczyła w kluczową fazę. O premiowane awansem dwa miejsca de facto walczą trzy zespoły (adrenaline.pl Team, Janusze Siatkówki i Neotherm), które w miniony wtorek zgodnie wygrały swoje spotkania.

Drużyna adrenaline.pl Team w tym sezonie nie zaznała jeszcze goryczy porażki, toteż ciężko było zakładać, że ekipa Hardcore.pl będzie w stanie przerwać zwycięską passę lidera II ligi. Wprawdzie początek meczu należał do „hardkorowców”, którzy zaczęli od prowadzenia 8:5, ale z biegiem czasu przewaga adrenaline.pl była coraz większa, co dobitnie potwierdza końcowy wynik pierwszej partii – 25:15 dla adrenaline.pl. W drugim secie faworyci również nie zostawi złudzeń swoim rywalom i pewnie wygrali 25:13, dopisując kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. MVP spotkania został rozgrywający Cezary Samul.

DAP aby marzyć o awansie do I ligi musiał wygrać z Januszami Siatkówki, którzy przed ostatnią kolejką sytuowali się tuż za plecami niepokonanej drużyny adrenaline.pl Team. Do stanu 18:18 żadna z ekip nie potrafiła wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Końcówka seta bezsprzecznie należała jednak do DAP. Popełniający błąd za błędem Janusze premierową partię przegrali do 19 i z pewnością nie mogli być zadowoleni ze swojej postawy. Przerwa podziała jednak wyjątkowo mobilizująco na Januszy Siatkówki, którzy w końcu zagrali na miarę swoich możliwości i drugiego seta wygrali do 20. W tie-breaku więcej zimnej krwi, szczególnie w newralgicznych momentach zachowali Janusze. Zwycięstwo w decydującej rozgrywce do 12 dało im dwa jakże cenne punkty. Przegrana DAP sprawiła, że potencjalny awans do I ligi tegoż zespołu znacznie się oddalił. MVP spotkania został Kamil Sienkiewicz.

Siatkarski wieczór zakończył pojedynek Neotherm z Pogotowiem Nowak 24 h. Ci pierwsi, aby nie dać odskoczyć adrenaline.pl i Januszom Siatkówki, jak powietrza potrzebowali punktów (najlepiej trzech). Rywale postawili jednak twarde warunki, toteż losy obydwu setów tak naprawdę ważyły się do ostatniej akcji. Neotherm wygrał 2:0 (27:25; 25:22), ale „Nowaki” pokazały godny podziwu charakter. MVP spotkania został rozgrywający Piotr Bułakowski.