OLSA II LIGA - ZWYCIĘSKI MARSZ ADRENALINE.PL WCIĄŻ TRWA

Pierwsza runda drugoligowych rozgrywek OLSA, których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie jest już za nami. We wtorkowych spotkaniach wygrywali faworyci, toteż ligowa tabela ani drgnęła.

Jako pierwsze na parkiet HWS Urania wybiegły drużyny znajdujące się na dwóch różnych biegunach. Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa adrenaline.pl TEAM podejmował młodych adeptów siatkówki reprezentujących Super Vision Tempo 25. Premierowy set miał doprawdy zaskakujący przebieg. Grające z meczu na mecz coraz lepiej „maluchy” rozpoczęły od mocnego uderzenia i w momencie gdy prowadziły 14:10 rywali zdecydowali się na wzięcie „czasu”. Niewiele to dało, albowiem kilka minut później było 20:15 dla Super Vision Tempo 25! Wówczas liderzy II ligi zakasali rękawy i postanowili wziąć się ostro do roboty. Zdobyli dziesięć punktów z rzędu i pewnie wygrali 25:20. W drugiej odsłonie siatkarska młodzież była już bezradna wobec poziomu na jaki wspięli się siatkarze adrenaline.pl, którzy finałowego seta wygrali do 13. MVP spotkania został Cezary Samul.

Depczący po piętach Januszom Siatkówki Neotherm skrzyżowało rękawice z niewygodną drużyną Hardcore.pl. „Hardcorowcy” zaczęli bez kompleksów, utrzymując praktycznie przez całego seta kilkupunktową przewagę. Prowadząc 20:17 byli naprawdę blisko zwycięstwa w pierwszej partii. Wtenczas obudzili się przeciwnicy, którzy zdominowali końcówkę seta. Zdezorientowani „Hardcorowcy” przegrali 21:25 i przed drugim setem mogli mieć swoistego „kaca”. Nic z tych rzeczy! Drużyna Sławomira Matczaka szybko wyciągnęła wnioski i w drugim secie była praktycznie nie do zatrzymania, zwyciężając 25:21. W tie-breaku role się odwróciły. Neotherm stosunkowo szybko osiągnął kilkupunktową przewagę, której nie oddał już do końca meczu. 15:8 i dwa jakże cenny punkty stały się faktem.  MVP spotkania został Dariusz Dąbrowski.

Siatkarski wieczór zakończył pojedynek mających pierwszoligowe aspiracje Januszy Siatkówki z Pogotowiem Nowak 24 h. Popularne „Nowaki” nie najlepiej weszły w spotkanie co błyskawicznie wykorzystali ich boiskowi adwersarze. Janusze konsekwentnie szli po swoje, wygrywając pierwszą partię do 20. Mylił się jednak ten kto przewidywał, że drugi set będzie maił podobny przebieg. „Nowaki” włączyły drugi bieg i stopniowo powiększały przewagę nad zdezorientowanymi Januszami. Wprawdzie w końcówce drugiego seta wiceliderzy II ligi dopadli swoich przeciwników, ba! mieli nawet przy stanie 25:24 piłkę meczową, ale skuteczne kontry graczy Pogotowia Nowak 24 h zapewniły temuż teamowi zwycięstwo 27:25! W tie-breaku Janusze ponownie wrócili do dyspozycji z pierwszego seta i decydująca rozgrywkę wygrali do 10. MVP spotkania został Radosław Okuszko.