OLSA II LIGA - ADRENALINE.PL TEAM "UCIEKA" DO I LIGI

Drugoligowcy z OLSA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie po raz ostatni w tym roku wybiegli na parkiet hali Urania. Zwycięską serię spotkań podtrzymał zespół adrenaline.pl, który ma już trzy punkty przewagi nad najgroźniejszymi konkurentami, czyli drużyną o osobliwej nazwie Janusze Siatkówki.

Pierwszym meczem wtorkowego wieczoru była konfrontacja młodzieży zrzeszonej w Super Vision Tempo 25 z Hardcore.pl. Początek spotkania rozpoczął się od zaskakująco niefrasobliwej postawy tych drugich. „Hardcorowcy” przegrywali 0:5 i zostali niejako zmuszeni do wzięcia „czasu”. Po kilkudziesięciosekundowej przerwie wszystko wróciło do normy. Mali adepci siatkówki pomimo usilnych starań nie byli w stanie skutecznie przeciwstawić się bardziej doświadczonym rywalom i zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami przegrali 0:2 (13:25, 13:25). MVP spotkania został Janusz Jurgielewicz.

Zespół adrenaline.pl TEAM, który jak na razie nie znalazł swojego pogromcy, podejmował Pogotowie Nowak 24 h. Będący na najlepszej drodze do wyższej klasy rozgrywkowej niekwestionowani liderzy II ligi rozpoczęli z naprawdę wysokiego C. Z chwilą gdy prowadzili 15:3 losy pierwszej partii były w zasadzie przesądzone. Co prawda siatkarze Pogotowia Nowak 24 h zdołali nieco „podreperować” wynik, ale pierwszego seta przegrali 16:25. W kolejnej odsłonie gra była bardziej wyrównana. Team Zbigniewa Czajkowskiego prowadził nawet 12:9, ale wówczas do głosu doszli faworyci, którzy w mgnieniu oka wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca seta wygrywając 25:20. MVP spotkania został libero zwycięskiej drużyny Aleksander Jazdowski.

Ostatnim meczem w 2018 r. było elektryzujące starcie drużyn mających zdecydowanie większe aspiracje aniżeli gra w II lidze. Gdy zatem na boisko wybiegli zawodnicy DAP i Neotherm wiadome było, że nie będzie „miękkiej gry”. Powyższa konfrontacja miała doprawdy przedziwny przebieg, a jej finał praktycznie do samego końca wydawał się nieodgadniony. Opierające swoją grę na Patryku Tyszce DAP konsekwentnie szło po swoje i w momencie gdy prowadziło 22:16 nic nie wskazywało na to, że Neotherm zdoła się jeszcze podnieść. Wówczas jednak rozpoczęły się siatkarskie „cuda”... Chimeryczna ekipa DAP dosłownie stanęła w miejscu. Straciła dziewięć punktów z rzędu i przegrała 22:25! Drugi set w dużej mierze stanowił kopię poprzedniej partii. DAP miał rywala dosłownie na deskach, ale przy stanie 24:21 drużynie Adama Tyszki zaczęły drżeć ręce… Niewymuszone błędy połączone z lawinowo rosnącą frustracją okazały się zabójczą mieszanką, toteż zwycięzca mógł być tylko jeden. Neotherm wygrał 28:26 i dopisał jakże ważne trzy punkty do ligowej tabeli. MVP spotkania został Paweł Pilucik.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie życzy wszystkim zawodnikom OLSA Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! Do zobaczenia na ligowych parkietach w 2019 roku!