OLSA I LIGA - ODRODZENIE TEMIDY!

Za nami dziewiąta kolejka Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Jak co środę rozegrano cztery spotkania, po zakończeniu których na czoło tabeli awansowało Intelly.

Wieczór rozpoczęliśmy od meczu rewelacyjnie spisującego się w ostatnich tygodniach Netlandu z drużyną SSPS AZS Olsztyn. Netland potwierdził wysoką formę pewnie pokonując przeciwników 2:0. Pierwsza partia od początku do końca przebiegała pod dyktando trzeciej siły rozgrywek i zakończyła się ich zwycięstwem 25:18. W drugim secie już tak łatwo nie było, do pewnego momentu to SSPS AZS nadawał ton grze i zapowiadało się, że dojdzie do rozgrywki tie-breakowej (prowadzenie 12:8; 15:9). Nic z tych rzeczy. Netland powrócił do dobrej dyspozycji z pierwszej partii, najpierw doprowadzając do remisu (15:15), a później idąc za ciosem ostatecznie zwyciężył 25:20. Kolejne trzy punkty przy równoczesnych porażkach najgroźniejszych rywali powoduje, że Artur Szynaka i spółka tracą już tylko punkt do lidera tabeli.  MVP spotkania został Zbigniew Ziajka (zdobył 10 punktów).

Intelly, które w poprzednim tygodniu poniosło pierwszą porażkę miało przed sobą do rozegrania dwa spotkania. I wydawałoby się, że zdobycie sześciu punktów nie będzie stanowiło najmniejszego problemu, gdyż mierzyli się z zespołami zamykającymi ligową tabelę. I tak też było w pierwszym meczu, gdzie ich rywalem był Banach Auto Serwis. Zwycięstwo, zgodnie z planem 2:0, pozwoliło im, jak się później okazało awansować na pozycję lidera. Pierwszy set przebiegał bez większych emocji. Od początku Intelly przejęło inicjatywę pewnie zwyciężając 25:19. W drugiej partii „Banach” zdecydowanie poprawił swoją grę co przełożyło się na zaciętą walkę na dystansie całego seta i ich prowadzenie w końcówce 22:21. Ostatnie cztery akcje padły jednak łupem Intelly, które cieszyło się z trzypunktowej zdobyczy. MVP meczu został kierujący grą swojego zespołu Piotr Bancewicz.

Po dwudziestominutowej przerwie do zaległego spotkania przystąpiły zespoły Intelly i Temidy. I zdawałoby się, że kolejne punkty łatwo wpadną na konto Intelly, wszak Temida była „czerwoną latarnią” rozgrywek. Nic bardziej błędnego. Przedstawiciele palestry już w ubiegłym tygodniu pokazali oznaki dobrej gry (pokonali 2:0 SSPS AZS). Ale to co zdarzyło się w środowy wieczór przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Pewna gra w obronie i skuteczna w ataku dała Temidzie  sensacyjne zwycięstwo 2:0. Pierwsza partia od początku układała się po myśli Temidy (prowadzenie 9:3; 17:9; 20:14). Dopiero w końcówce Intelly zaczęło „coś grać”, co przełożyło się tylko na minimalną porażkę 23:25. Symptomy dobrej gry lidera tabeli widoczne były w drugim secie (prowadzenie 15:10). Jednak ambitni przedstawiciele palestry punkt po punkcie odrabiali straty i ponownie po emocjonującej końcówce okazali się lepsi zwyciężając 25:23. MVP spotkania został Paweł Mąka (zdobył 9 punktów).

W ostatnim spotkaniu wieczoru Indykpol podejmował znajdującą się tuż za podium drużynę Sajtmak. Niby faworytem były „indyki” ale osłabiony skład w jakim się pojawili wskazywał na to, że jednak będziemy świadkami wyrównanego meczu. I tak też było. W pierwszej partii żaden z zespołów nie potrafił zbudować sobie wyraźnej przewagi, tak więc decydowała końcówka, którą po efektownym ataku Kacpra Łukaszuka Sajtmak rozstrzygnął na swoją korzyść 26:24. W drugim secie ponownie byliśmy świadkami zaciętej walki, z której ponownie Sajtmak wyszedł obronną ręką zwyciężając 25:23, i w całym meczu 2:0. MVP spotkania został as atutowy zwycięskiej drużyny  Adam Kurian (zdobył 15 punktów).