OLSA EKSTRAKLASA - NIE MA MOCNYCH NA INTER PARTS OSW OLSZTYN

Tabela OLSA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie powoli zaczyna nabierać realnych kształtów. Po zakończeniu szóstej serii spotkań zgodnie z oczekiwaniami pozycję lidera objęli siatkarze Inter Parts OSW Olsztyn.

Środowy wieczór rozpoczęliśmy od konfrontacji Chemika AZS Olsztyn z Michelin. Podopieczni trenera Macieja Rejznera, którzy w zaległym meczu drugiej kolejki dość niespodziewanie pokonali Młode Wilki w stosunku 2:1 (MVP tegoż spotkania został Krystian Rohot), mieli więc solidne podstawy do optymizmu przed niniejszym starciem. Morale młodych zawodników były z pewnością wysokie, ale po drugiej stronie siatki stanął zespół, którego najsilniejszą stronę jest godny podziwu hart ducha, o czym w ubiegłym tygodniu na własnej skórze przekonało się Gepi Team. Ciekawostką jest również fakt, iż na boisku podobnie jak siedem dni temu pojawiło się pięciu graczy Michelin… Przechodząc jednak do stricte sportowych emocji należy stwierdzić, że było to wyjątkowo wyrównane spotkanie, o wyniku którego tak naprawdę zadecydowały pojedyncze akcje. Siatkarze Chemika w każdym z setów obejmowali kilkupunktowe prowadzenie, byli blisko, ale w decydujących momentach zabrakło im przysłowiowej zimnej krwi. Niemoc wykorzystali ich boiskowi adwersarze, którzy zwyciężyli 2:0 (25:23; 25:22) i zainkasowali cenne trzy punkty. MVP spotkania został Arkadiusz Mickun.

Każda seria musi się kiedyś skończyć. Wszak wiecznie wygrywać nie można, a matematyka jest nieubłagana. Kiedy zatem skończy się zwycięski marsz Inter Partsu OSW Olsztyn? Przed potyczką w/w zespołu z Geoexpert Sunbroker Team teoretycznie wszystko było możliwe. Tyle tylko, że dominatorzy OLSA nie zamierzają spuszczać z tonu. Śrubują kolejne rekordy i zdają się nie oglądać na „królową nauk”. Scenariusz ich ostatniego meczu do złudzenia przypominał wcześniejsza spotkania. Pewna, efektowna gra skutkująca stopniowym powiększaniem prowadzenia i zakończona końcowym zwycięstwem. Geoexpert walczył, robił co mógł, ale na znakomicie dysponowanych tego dnia siatkarzy Inter Partsu było to zdecydowanie za mało. Dominatorzy wygrali 2:0 (25:13; 25:17) i zajęli należne im miejsce na szczycie ligowej tabeli. MVP spotkania został Jakub Chodor.

Dla ubiegłorocznych wicemistrzów OLSA, czyli Nocożerców początek bieżącego sezonu nie należy do specjalnie udanych. Naturalnie porażka z Inter Partsem w żadnym wypadku nie przynosi ujmy, ale niepowodzenie w meczu z Rupi i strata punktów z Młodymi Wilkami są na pewno poniżej oczekiwań teamu, którego ambicje sięgają walki o najwyższe cele. Tym razem na drodze Nocożerców stanął solidny AKS Kormoran. Zdecydowanie lepiej rozpoczęli ci drudzy, którzy na półmetku uzyskali prowadzenie 13:8 i do końca seta kontrolowali jego przebieg. Co prawda w samej końcówce „obudzili” się Nocożercy, ale nie na tyle żeby odwrócić losy premierowej partii. Pierwszy set 25:23 dla AKS Kormoran. Swoisty zimny prysznic najwyraźniej podziałał otrzeźwiająco na aktualnych wicemistrzów OLSA, albowiem w drugim secie zobaczyliśmy ich odmienionych niczym za dotknięciem „czarodziejskiej różdżki”.  Druga partia 25:22 na korzyść ubiegłorocznych medalistów. W tie-breaku rozpędzeni Nocożercy byli już „nie do ruszenia” i decydującą rozgrywkę wygrali 15:10. MVP spotkania został Michał Kuć.

W ostatnim meczu szóstej kolejki Młode Wilki podejmowały Rupi. Ostatnia sensacyjna porażka „Wilków” z siatkarską młodzieżą zrzeszoną w Chemiku, kazała sceptyczniej odnosić się do ich szans w konfrontacji z drużyną dowodzoną przez Tomasza Pszczółkowskiego. Pierwszy set to niepodzielna dominacja brązowych medalistów sprzed roku. 25:16 dla „Wilków” i szansa na zdobycie kompletu punktów. Młode Wilki nie byłyby jednak sobą, gdyby nie zakończyły meczu w trzech setach. Dość powiedzieć, że był to czwarty w tym sezonie mecz drużyny Adama Awiżenia i jakżeby inaczej – czwarty tie-break!  W nim „Wilki” potwierdziły przypiętą im skądinąd słusznie łatkę najbardziej nieobliczalnego zespołu OLSA. Rupi niemalże przez całego seta pozostawało w tyle, goniło rywala, ale do domu wróciło z tarczą zwyciężając 15:13.  MVP spotkania został Maciej Michalski.