OLSA I LIGA - INDYKPOL NOWYM LIDEREM

Karuzela Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów kręci się w najlepsze. Za nami już piąta kolejka pierwszoligowych rozgrywek, których organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Tym razem odbyły się tylko dwa spotkania, po których na fotel lidera awansował Indykpol.

Już pierwsze spotkanie wynagrodziło nam niedostatki pod względem ilościowym środowej kolejki. Banach Auto Serwis postawił bardzo ciężkie warunki SSPS AZS Olsztyn, będąc o krok od pierwszego zwycięstwa w sezonie. Pierwsza partia od początku przebiegała pod dyktando „Banacha”, który co rusz punktował przeciwników skutecznymi atakami (prowadzenie 13:8; 18:10), kończąc zwycięsko pierwszego seta 25:17. W drugiej partii role odmieniły się o 180 stopni i to AZS dyktował warunki na parkiecie, zwyciężając 25:16. Od początku tie-breaka rozgorzała walka w najlepsze. Żaden zespół nie odpuszczał, a gra toczyła się „punkt za punkt” (remisy 4:4; 8:8; 12:12). Pierwszą piłkę meczową miał Banach Auto Serwis (14:13), ale SSPS odparł ją skutecznym atakiem. Kolejne dwa punkty ponownie padły łupem AZS i najliczniejszy osobowo zespół cieszył się z ostatecznego triumfu, i awansu na pozycję wicelidera. MVP spotkania został wybrany Damian Grzymkowski (zdobył 12 punktów).

Mecz pomiędzy drużynami Indykpolu i As Cars Team nie doszedł do skutku. Indykpol wygrał to spotkanie walkowerem i bez gry awansował na pozycję lidera rozgrywek.

Na zakończenie środowego wieczoru zmierzyły się zespoły legitymujące się przed piątą kolejką takim samym bilansem punktowym i setowym, czyli Netland i Sajtmak. Netland potwierdził wysoką formę z  poprzednich tygodni i pewnie zwyciężył 2:0. Od początku spotkania uwidoczniła się przewaga dobrze dysponowanych zawodników Netlandu (prowadzenie 8:2; 21:15), którzy wygrali seta 25:18. W drugiej partii Sajtmak próbował podjąć wyrównaną walkę. Objął nawet nieznaczne prowadzenie (8:5), ale na niewiele to się zdało. Seria siedmiu punktów z rzędu przywróciła prowadzenie Netlandowi (12:8), który poszedł już za ciosem i do końca kontrolował przebieg meczu, ostatecznie zwyciężając w identycznych rozmiarach jak w pierwszym secie. MVP spotkania wybrany został kierujący grą swojego zespołu Konrad Majewski.