OLSA EKSTRAKLASA - GEPI TEAM NADAL NA SZCZYCIE

Czwarta kolejka OLSA, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie przeszła do historii. W środowy wieczór byliśmy świadkami czterech spotkań, po zakończeniu których pozycję lidera utrzymał beniaminek Gepi Team.

Jako pierwsze na parkiet wybiegły drużyny Chemika AZS Olsztyn i AKS Kormoran. Najmłodszy zespół w Ekstraklasie, tj. Chemik, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze punktu, od samego początku nie potrafił złapać odpowiedniego rytmu i pierwszego seta przegrał 14:25. W drugiej partii siatkarska młodzież wyraźnie obniżyła wysoki procent niewymuszonych błędów, co przełożyło się na wyrównaną walkę niemalże do końca seta. Doświadczeni gracze AKS Kormoran w decydujących momentach nie stracili jednak rezonu i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając 25:20. MVP spotkania został Paweł Zyra.

W drugim meczu dotychczasowy lider Gepi Team podejmował nieobliczalny Geoexpert Sunbroker Team. Dowodzeni przez Pawła Polechońskiego siatkarze Gepi są rewelacją tegorocznych rozgrywek, toteż starcia z nimi z punktu widzenia ich boiskowych rywali nie należą najogólniej mówiąc do najprzyjemniejszych. Tym razem nokautu nie było, ale grający efektowną i co najważniejsze efektywną siatkówkę zespół Gepi potwierdził swą wyższość zwyciężając 2:0 (25:21; 25:22). Trzy punkty umocniły beniaminka na czele ligowej tabeli i pokazały, że w rywalizacji z faworyzowanymi Inter Parts OSW Olsztyn oraz Nocożercami drużyna Gepi może sprawić niejedną niespodziankę. MVP powyższego spotkania został Patryk Dobkowski.

Gdy na boisko wychodzi Inter Parts OSW Olsztyn stojący po drugiej stronie siatki zespół wie, że aby pokonać przeciwnika będzie musiał wspiąć się na szczyt swoich możliwości i dać z siebie przysłowiowe 110%. Wiedzieli o tym również siatkarze Rupi, którzy postawili twarde warunki aktualnemu mistrzowi OLSA. Tomasz Pszczółkowski i spółka skutecznie dotrzymywali kroku ligowemu potentatowi, toteż sprawa zwycięstwa praktycznie od pierwszej do ostatniej piłki pozostawała otwarta. Dobitnie świadczy o tym końcowy wynik meczu: 2:0 dla Inter Parts OSW Olsztyn (26:24; 25:21). Rupi wprawdzie przegrało, ale pokazało naprawdę niezłą grę, co napawa optymizmem przed zbliżającymi się meczami. MVP spotkania został po raz drugi w tym sezonie Michał Bakuła.

Zwieńczeniem czwartej kolejki była emocjonująca batalia Nocożerców z Młodymi Wilkami. Ubiegłoroczni srebrni i brązowi medaliści OLSA uraczyli nas dobrą siatkówką okraszoną tie-breakiem. Pierwsza odsłona należała do „wilków”, które błyskawicznie „poczuły krew”, szybko uzyskały kilkupunktową przewagę i spokojnie kontrolowały dalszy przebieg seta wygrywając go 25:22. Nocożercy, jak przystało na prawdziwych sportowców nie zamierzali jednak odpuścić i w drugim secie dosłownie rzucili się na „wilki” gromiąc je 25:14! W tie-breaku rozpędzeni Nocożercy byli już nie do zatrzymania i finałową partię wygrali 15:11. MVP spotkania został Bartosz Zaborowski.

AZS Chemik Olsztyn – AKS Kormoran 0:2

Gepi Team – Geoexpert Snbroker Team 2:0

Inter Parts OSW Olsztyn – Rupi 2:0

Nocożercy – Młode Wilki 2:1