OLSA I LIGA - INTELLY LEPSZE W SZLAGIERZE!

Za nami czwarta kolejka I Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2018/19, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Jak co środę rozegrano cztery spotkania, a w najciekawszym z nich Intelly pokonało SSPS AZS i rozsiadło się w fotelu lidera.

Już w pierwszym spotkaniu doszło do arcyciekawie zapowiadającego się meczu przewodzących w tabeli drużyn SSPS AZS Olsztyn i Intelly. Pojedynek nie zawiódł oczekiwań, a po dwóch zaciętych setach triumfowało Intelly. Początek meczu to pewna gra w obronie i skuteczna w ataku Intelly (prowadzenie 6:2, 15:11). Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej AZS szybko odpowiedziało akcjami Piotra Milewskiego (atak i dwa pojedyncze bloki), doprowadzając do remisu 15:15. Gra toczyła się „punkt za punkt”, a więcej zimnej krwi zachowało Intelly, wykorzystując drugą piłkę setową zwyciężyli 25:23. Niezrażony porażką AZS drugą partię rozpoczął od prowadzenia 11:8. Z piłki na piłkę to jednak Intelly przejmowało kontrolę nad drugim setem. Najpierw doprowadziło do remisu (17:17), by później swoją dobrą grę udokumentować pewnym prowadzeniem 24:20. Pierwsze trzy piłki meczowe AZS obronił, ale za czwartą ta sztuka im się nie udała i to Intelly cieszyło się ze zwycięstwa i awansu na fotel lidera. Najskuteczniejszymi zawodnikami zwycięskiej drużyny byli Bartosz Łukasiak i Daniel Rolka (zdobyli po 9 punktów), ale to Bartosz popełnił mniej błędów i właśnie jemu przypadł tytuł MVP meczu.

W drugim środowym spotkaniu do rywalizacji przystąpiły zespoły As Cars Team oraz Netland. Występujący w nowych, ładnych strojach zawodnicy Netlandu całkowicie zdominowali poczynania na parkiecie. Zarówno pierwszy, jak i drugi set kończył się ich przekonywującym zwycięstwem 25:16. MVP meczu został skuteczny i efektowny w ataku Bartłomiej Bachanowicz (zdobył 12 punktów).

W kolejnym spotkaniu Indykpol potwierdził wysokie aspiracje, pewnie, w dwóch setach pokonując Banach Auto Serwis. Długie fragmenty pierwszego seta to zacięta walka „punkt za punkt” (remisy 9:9, 15:15). W końcówce to „indyki” zdecydowanie opanowały sytuację, pewnie zwyciężając 25:19. Dobra dyspozycja Indykpolu w końcówce seta przełożyła się na początek drugiej partii i ich wysokie prowadzenie 9:1. Do końca meczu „indyki” kontrolowały przebieg spotkania, zwyciężając 25:15 i awansując na pozycję wicelidera tabeli. MVP spotkania wybrany został Rafał Słabuszewski (zdobył 10 punktów).

Na zakończenie wieczoru Sajtmak mierzył się z zespołem Temidy. I zaprezentował się na tyle dobrze, że nie musieli korzystać z narzekającego na lekką kontuzję Adama Kuriana. Skuteczne ataki Tomasza Gwoździa, Damiana Kruka i Kacpra Łukaszuka raz co raz nękały Temidę i przynosiły kolejne punkty Sajtmakowi. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:21, a druga 25:19.  MVP spotkania wybrany został najskuteczniejszy w zwycięskiej drużynie Kacper Łukaszuk (zdobył 11 punktów).