OLSA II LIGA - JANUSZE SIATKÓWKI BEZ STRAT

Karuzela rozgrywek prowadzonych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie rozkręciła się już na dobre i nie zamierza zwalniać tempa. Jako ostatni w październiku na parkiet olsztyńskiej hali Urania wybiegli siatkarze, którzy walczą w II lidze OLSA.

Gdy na boisku pojawiły się zespoły Super Vision Tempo 25 i Januszy Siatkówki, na twarzach kibiców można było zauważyć wyraźne oznaki zadowolenia. Super Vision Tempo 25 to bowiem drużyna, która z racji tego, że grają w niej nastolatkowie wzbudza powszechną sympatię. Mali adepci siatkówki odstają wprawdzie pod względem centymetrów i kilogramów od swoich przeciwników, ale zaangażowaniem i niebywałą determinacją starają się nadrobić fizyczne dysproporcje. Wróćmy jednak do samego spotkania. Janusze grali na wyjątkowym luzie, a siatkarska młodzież co rusz popełniała niewymuszone błędy i przegrała pierwszego seta do 6… W drugiej odsłonie zobaczyliśmy odmienionych „maluchów”. Trema, która „zżarła” ich w pierwszej partii została przez siatkarzy Tempa zamknięta w szatni. Janusze naturalnie wygrali, ale młodzież na swoim koncie zapisała 16 „oczek”. MVP spotkania został na wniosek Januszy Siatkówki zawodnik Tempa – Karol Dybiec, który popisał się kilkoma efektownymi blokami.

Równoległe z powyższym meczem swoje spotkanie rozgrywały adrenaline.pl TEAM z Neotherm. W pierwszym secie emocji było jak na lekarstwo. Zawodnicy adrenaline.pl TEAM w zasadzie od początku kontrolowali wydarzenia na boisku, co znalazło swe odzwierciedlenie w końcowym wyniku premierowej partii (25:19). O ile w pierwszym secie mogliśmy narzekać na niedostatek emocji, to druga odsłona tegoż meczu rozgrzała do czerwoności nawet największych malkontentów. Gra toczyła się punkt za punkt, a szala zwycięstwa przechylała się z jednej na drugą stronę. Ostatecznie więcej zimnej krwi w samej końcówce zachowali siatkarze adrenaline.pl TEAM, którzy drugiego seta wygrali w stosunku 30:28! MVP spotkania został rozgrywający Cezary Samul.

Ostatnim akordem siatkarskiego wtorku był bój DAP z Hardcore.pl. Drużyna DAP mająca w swoich szeregach niekwestionowaną gwiazdę II ligi, czyli Patryka Tyszkę od początku narzuciła swój styl gry i zasłużenie wygrała pierwszego seta 25:18. Drugą partię triumfatorzy pierwszej odsłony zaczęli jeszcze lepiej i prowadzili już 7:1. Od tego momentu oglądaliśmy już jednak inne spotkanie, albowiem dwanaście akcji później było 13:7 dla „hardcorowców”! Gracze DAP wyraźnie zszokowani swoją siatkarską niemocą do końca drugiego seta nie potrafili znaleźć już właściwego rytmu i przegrali go 16:25. Najwyraźniej kubeł zimnej wody jaki spadł na głowy zawodników DAP podziałał na nich otrzeźwiająco, toteż w tie-breaku cofnęliśmy się do przeszłości, tj. do pierwszego seta. 15:6 dla DAP i kolejne punkty do ligowej tabeli. MVP spotkania został zdobywca imponującej liczby 27 punktów Patryk Tyszka.