OLSA I LIGA - PIERWSZE ZWYCIĘSTWA AS CARS I NETLAND

Za nami trzecia kolejka I Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2018/19, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji
w Olsztynie. Jak co środę rozegrano cztery spotkania, po których na czele tabeli umocnił się SSPS AZS Olsztyn.

W pierwszym spotkaniu kolejki lider rozgrywek SSPS AZS Olsztyn nie pozostawił złudzeń Sajtmakowi, zwyciężając 2:0. Początek pierwszej partii należał do osłabionej brakiem dwóch podstawowych zawodników drużyny Sajtmak, która objęła prowadzenie 12:9. Dalszy przebieg seta to już dominacja Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej, zakończona ich zwycięstwem 25:21. W drugim secie AZS poszedł za ciosem, a rezultat 25:16 odzwierciedla przewagę lidera na parkiecie. MVP meczu został wybrany Piotr Milewski (zdobył 7 punktów).

W kolejnym meczu na parkiecie pojawiły się zespoły z kompletem zwycięstw po dwóch kolejkach: Intelly oraz Indykpol. Dwa pierwsze sety bez historii. Pierwszego pewnie wygrało Intelly (25:19), w drugim Indykpol odpowiedział równie gładkim (25:16). W najbardziej zaciętej rozgrywce tie-breakowej to Intelly lepiej wytrzymało ciśnienie, triumfując 15:12. MVP meczu został wybrany Michał Dryhynycz.

W trzecim środowym spotkaniu beniaminek As Cars Team odniósł pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach, pozostawiając w pokonanym polu drużynę Banach Auto Serwis. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem As Cars 25:20, a drugi 25:23.  MVP spotkania wybrany został Michał Aleksiejuk (zdobył 12 punktów).

Na zakończenie wieczoru z pierwszego triumfu w rozgrywkach cieszył się Netland, który po dwóch emocjonujących setach pokonał zespół Temidy. Pierwszą partię wygrali po grze na przewagi 26:24, a drugą 25:23. MVP spotkania wybrany został Bartek Bachanowicz.