OLSA EKSTRAKLASA - NOCOŻERCY I GEOEXPERT SUNBROKER NA CZELE

Ruszyła tegoroczna edycja Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej w sezonie 2018/2019, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W pierwszej serii spotkań byliśmy świadkami czterech meczów.

Jako pierwsze zaprezentowały się drużyny Nocożerców (ubiegłoroczny wicemistrz OLSA) oraz Chemika AZS Olsztyn. Złożony z młodych zawodników zespół Chemika w pierwszym secie skutecznie dotrzymywał kroku faworyzowanemu rywalowi, aż do remisu 20:20. Od tego momentu grano punkt za punkt. Ostatecznie jednak pierwszą partię na swoją korzyść rozstrzygnęli Nocożercy zwyciężając 26:24. Drugi set nie miał większej historii: Nocożercy stosunkowo szybko osiągnęli kilkupunktową przewagę i nie oddali jej do końca meczu. Podłamaną młodzież w tymże secie stać było tylko na ugranie 19 „oczek”. MVP premierowego spotkania został Bartosz Zaborowski.

Mecz pomiędzy Rupi, a Michelin to prawdziwy rollercoaster. Zaczęło się od przytłaczającej przewagi tych pierwszych, którzy dosłownie zdominowali swoich boiskowych przeciwników. Wynik pierwszego seta mówi sam za siebie – 25:14 dla Rupi. Druga odsłona to już zupełnie inna bajka. Zawodnicy repezentujący francuskiego producenta opon wzięli się ostro do roboty i udanie „odkuli” za doznane w pierwszym secie upokorzenia. 1:1 w setach i pierwszy w tym sezonie tie-break. W trzecim secie swoisty „powrót do przeszłości”. Grający skutecznie zespół Rupi nie pozwolił rozwinąć skrzydeł swoim rywalom i pewnie wygrał 15:4! MVP spotkania został Przemysław Włodarczyk.

Gdy na parkiecie pojawiły się drużyny AKS Kormoran i Geoexpert Sunbroker było niemalże oczywiste, że będziemy świadkami zaciętego spotkania sąsiadów z tabeli z poprzedniego sezonu. Efektowniej rozpoczął Sunbroker, który prowadził już 17:11. Ale Kormoran nie dał się złamać i był dosłownie o włos od wygrania seta, gdy prowadził 23:21. Sunbroker odrodził się jednak niczym Feniks z popiołów, rozstrzygając pierwszą partię na swoją korzyść 25:23! W drugiej patrii Kormoran znów walczył ambitnie, ale podobnie jak w pierwszej odsłonie to zawodnicy Sunbroker w decydujących momentach zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 25:22. Najlepszym zawodnikiem niniejszego meczu wybrano Łukasza Kozioła.

W ostatnim spotkaniu pierwszej kolejki Młode Wilki (w ubiegłym sezonie trzeci zespół OLSA) podejmowały beniaminka Gepi Team. Wyraźnie wzmocniony kadrowo zespół debiutujący w Ekstraklasie w pierwszym secie postawił twarde warunki „Wilkom” i ograł je 25:21. Młode Wilki pokazały jednak prawdziwy pazur triumfując w drugiej partii 25:16. W tie-breaku działy się istne siatkarskie cuda. Najpierw Młode Wilki objęły prowadzenie 7:1, aby kilka minut później przegrywać 11:13. Gdy wydawało się, że Gepi nabrało wiatru w żagle nastąpił comeback „Wilków”, które niczym lwy wydarły końcowe zwycięstwo. 15:13 dla Młodych Wilków! MVP spotkania został Michał Głowacz.

Nocożercy – Chemik AZS Olsztyn 2:0

Rupi – Michelin 2:1

AKS Kormoran – Geoexpert Sunbroker 0:2

Młode Wilki – Gepi Team 2:1