OLSA I LIGA - BENIAMINEK LIDEREM!!

Za nami pierwsza kolejka I Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów w sezonie 2018/19, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Rozegrano cztery spotkania, a pierwszym liderem został beniaminek rozgrywek Sajtmak.

Jako pierwsze na parkiecie pojawiły się drużyny Intelly (spadkowicz z Ekstraklasy) oraz AS Cars Team (awansował z II ligi, gdzie występował pod nazwą Sława Kieźliny). Pierwszy set to prawdziwy rollercoaster. AS Cars po kilku efektownych atakach Rafała Czepana objął prowadzenie 7:2. Doświadczony zespół Intelly opanował nerwy, co przełożyło się najpierw do wyrównania wyniku, a później do wyjścia na kilkupunktowe prowadzenie (22:18). Ale to nie koniec emocji. Seria sześciu punktów z rzędu AS Cars przyniosła im dwie piłki setowe (24:22). Pierwszą Intelly obroniło, ale przy drugiej było bezradne wobec udanej kiwki Pawła Czepana. Drugi set to zdecydowana przewaga Intelly, a wynik 25:13 mówi sam za siebie. W tie-breaku Intelly prowadzone przez Bartosza Łukasiaka poszło za ciosem zwyciężając 15:12, a Bartoszowi przypadł tytuł MVP (zdobył 17 punktów).

W drugim meczu kolejki z bardzo dobrej strony zaprezentował się Sajtmak (zwycięzca II ligi w sezonie 2017/18), który nie dał najmniejszych szans drużynie Banach Auto Serwis. Wyniki w poszczególnych partiach 25:15 i 25:13 mówią wszystko o jednostronnym przebiegu tego pojedynku. Tytułem MVP spotkania wyróżniony został Adam Kurian, zdobywca 11 punktów.

Bardzo ważne trzy punkty na swoim koncie zapisał Indykpol, pokonując po dwóch zaciętych partiach zespół Netlandu. Po wyrównanym początku seta to Netland uzyskał kilka punktów przewagi, odskakując na 20:16. Niezrażeni tym zawodnicy Indykpolu najpierw wyrównali (23:23), a później poszli za ciosem i po asie Zenona Nowickiego i ataku Grzegorza Bogdańskiego triumfowali 25:23. W drugiej partii dobra dyspozycja „indyków” przekładała się na wysokie prowadzenie 16:8 i 20:13. Zbytnia pewność siebie spowodowała rozluźnienie, które wykorzystał Netland doprowadzając do remisu (20:20). Czas wzięty przez Indykpol przyniósł oczekiwany skutek, zwycięstwo w secie 25:22 i w całym spotkaniu 2:0. MVP meczu został środkowy „indyków” Zenon Nowicki (zdobył 11 punktów).

Na zakończenie wieczoru Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej AZS Olsztyn zadziwiająco łatwo poradziło sobie z drużyną Temidy. Od początku pierwszego seta wypracowali sobie nieznaczną przewagę, ostatecznie zwyciężając 25:21. W drugą partię lepiej weszli zawodnicy Temidy, obejmując prowadzenie 10:7. Po skutecznych atakach Piotrów Milewskiego i Więcka oraz Janusza Siennickiego SSPS AZS odwrócił losy seta, budując olbrzymią przewagę (24:13). Seria ośmiu punktów z rzędu Temidy zmniejszyła tylko rozmiary porażki, a mecz zakończył efektownym atakiem Piotr Milewski (25:21). Na wyróżnienie zasłużył cały zespół SSPS, a tytuł MVP spotkania otrzymał Piotr Więcek (zdobył 9 punktów).