OLSA I LIGA - UKS GALA BARCZEWO WICEMISTRZEM!!

UKS Gala Barczewo dołączyła do Roweru Błażeja, zdobyła wicemistrzostwo i w następnym sezonie zagra w Ekstraklasie OLSA; z ligi spadają Temida i Netland - to najważniejsze wydarzenia ostatniej kolejki (14.03) w I Olsztyńskiej Lidze Siatkówki Amatorów, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Najważniejsza niewiadoma kolejki rozstrzygnęła się już w pierwszym spotkaniu środowego wieczoru. Żeby nie oglądać się na przeciwników i zapewnić sobie awans do Ekstraklasy UKS Gala Barczewo musiała zwyciężyć Warmig 2:0, i tak też się stało. Występująca w swoim najlepszym zestawieniu drużyna z Barczewa miała ułatwione zadanie rywalizując z Warmigiem grającym w pięcioosobowym składzie. Początek obu partii miał podobny przebieg; Gala uzyskiwała kilkupunktowe prowadzenie (13:7 w pierwszym secie i 10:4 w drugim) pewnie utrzymując przewagę do zakończenia setów (25:20 i 25:19). W dobrze zbilansowanym zespole Gali punktowali wszyscy zawodnicy, a tytuł MVP przypadł środkowemu Krzysztofowi Miłoszewskiemu (zdobył 8 punktów).

Rozpoczynając swoje spotkanie MS Projekt znał już wynik Gali i wiedział, że nie ma szans wyprzedzić rywali (w przypadku zwycięstwa za trzy punkty mógł zrównać się punktami i mieć taką samą różnicę setów jak bezpośredni rywal, ale decydowałaby mniejsza ilość zdobytych setów przez MS Projekt). I ten fakt miał spore znaczenie dla ich poczynań przeciwko SSPS AZS Olsztyn. W zgoła innej sytuacji było Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej AZS Olsztyn, które do zachowania bytu w pierwszoligowych rozgrywkach potrzebowało zdobyczy punktowej z wyżej notowanym rywalem. I ta sztuka im się udała, po swoim najlepszym meczu w sezonie pokonali MS Projekt 2:0 i skończyli na szóstym miejscu w tabeli. Od początku zdeterminowani zawodnicy AZS wręcz „gryźli parkiet” co przekładało się na budowane z punktu na punkt prowadzenie (6:1, 13:7, 23:17), kończąc seta 25:22. W drugiej partii walka była bardziej zacięta, a na tablicy wyników wielokrotnie widniał wynik remisowy. W końcówce to MS Projekt wysunął się na prowadzenie (21:19), ale waleczność SSPS przełożyła się na odrobienie strat i triumf 25:23. MVP meczu wybrany został przyjmujący zwycięskiej drużyny Piotr Milewski (zdobył 10 punktów).

Mistrzowie ligi siatkarze Roweru Błażeja pokazali, że szlachectwo zobowiązuje i mimo zapewnionego triumfu w rozgrywkach nie odpuścili ostatniej kolejki, wygrywając 2:1 z zespołem Indykpolu. Co prawda w pierwszym secie zostali zdeklasowani przez Indykpol (przegrali 11:25), ale było to spowodowane głównie eksperymentalnym zestawieniem Roweru Błażeja. Kolejne dwie partie grająca już w swoim nominalnym zestawieniu, najlepsza drużyna rozgrywek rozstrzygnęła na swoją korzyść 25:16 i 15:10. MVP meczu został efektownie grający w ataku Marcin Perzanowski (zdobył 11 punktów).

Skład zwycięskiej drużyny:

Jarosław Karpiński, Konrad Ingielewicz, Marcin Lewicki, Kamil Hrynowiecki, Marcin Perzanowski, Arian Jędrzej, Bartosz Bezdziecki, Paweł Polechoński, Mateusz Wierciszewski, Maciej Wojciechowski, Błażej Kolpy, Karol Burakiewicz, Rafał Chmielewski, Patryk Dobkowski.

Na zakończenie rozgrywek sezonu 2017/2018 doszło do spotkania mającego duże znaczenie dla układu dolnych rejonów tabeli. Przed tym meczem wiadome było, że Netland zajmie ostatnią, dziewiątą lokatę, zaś w przypadku zwycięstwa Temidy (wyłącznie w dwóch setach), ich kosztem spadnie drużyna Warmigu. Niestety, dla prawników to grający bez żadnych obciążeń Netland, okazał się zdecydowanie lepszą drużyną, bezdyskusyjnie wygrywając 2:0. Pierwszy set to dominacja Netlandu i ich wysokie zwycięstwo 25:14. W drugiej partii Temida próbowała nawiązać równorzędną walkę (remisy 10:10, 15:15), ale w końcówce dobrze dysponowani siatkarze Netlandu przechylili szalę na swoją korzyść zwyciężając 25:20. Na wyróżnienie zasłużyła cała ekipa zwycięzców, a tytuł MVP otrzymał Bartek Bachanowicz (zdobył 11 punktów).