OLSA EKSTRAKLASA - MŁODE WILKI NA PODIUM!

Nocożercy wywalczyli tytuł wicemistrzowski, Młode Wilki „rzutem na taśmę” wskoczyły na podium – to ostatnie rozstrzygnięcia Ekstraklasy Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej w sezonie 2017/2018. Organizator rozgrywek, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, gratuluje wszystkim dużej pasji oraz wysokiej formy i dziękuje za emocje!

Finisz rozgrywek upłynął pod znakiem wysokiej formy Młodych Wilków, które wygrały w bardzo dobrym stylu dwa zaległe spotkania, zakończyły sezon zwycięstwem nad Intelly i „katapultowały” się na podium Ekstraklasy OLSA. Wielkim wydarzeniem była poniedziałkowa wygrana z mistrzem – w hali OSW Młode Wilki po świetnym meczu ograły Inter Parts 2:0 (20, 17), a ogromną rolę odegrał rozgrywający Mateusz Grzywiński, który w drugim secie stanął na linii zagrywki i wyprowadził Młode Wilki na prowadzenie… 13:0. I w efekcie został MVP meczu. W drugim zaległym spotkaniu, już tradycyjnie w hali przy ul. Głowackiego, Młode Wilki po bardzo zaciętej grze wygrały z Chemikiem 2:0, ale obydwa sety rozstrzygały się dopiero w końcówkach, na przewagi. Tym razem dużą cegiełkę do sukcesu dołożył kapitan zespołu i środkowy bloku Jacek Cząstkiewicz zdobywając 8 punktów i tytuł MVP meczu. I wreszcie w ostatnim spotkaniu sezonu Młode Wilki potrzebowały wygranej za dwa punkty, by wskoczyć na podium, ostatecznie poszły za ciosem wygrywając trzecie spotkanie z rzędu 2:0 (w setach 27:25 i 25:22). Tym razem absolutnie wielką robotę wykonał atakujący MW Mateusz Romankiewicz, który wręcz fruwał nad siatką zdobywając aż 15 punktów i MVP meczu.

W innym ważnym spotkaniu Nocożercy potrzebowali wygranej z Geoexpert Sunbroker Team, by cieszyć się z tytułu wicemistrzowskiego i wykonali plan. W pierwsze partii mieli spore kłopoty, bowiem rywale prowadzili już nawet 8:2. Nocożercy opanowali jednak emocje, z czasem wrócili do swojej zrównoważonej gry i wygrali pewnie 25:18 i 25:16. A tytuł MVP zgarnął środkowy Michał Kuć, zdobywca aż 11 oczek.

Mistrzowie ligi siatkarze Inter Parts OSW udowodnili, że szlachectwo zobowiązuje i na koniec pewnie pokonali AKS Kormoran 2:0. W tym spotkaniu najlepiej w zespole mistrzów funkcjonował środek, a na nim była gwiazda AZS-u Olsztyn Przemysław Karwowski i aktualna gwiazda olsztyńskiej polityki, wicemarszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński, który w przeszłości również grał z powodzeniem w AZS-ie. Obaj korzystali ze świetnego rozegrania Przemysława Polechońskiego i raz po raz wbijali „gwoździe” ze środka siatki. A po tytuł MVP, po wyrównanej walce, sięgnął Marcin Kuchciński zdobywając 7 punktów.

W ostatnim meczu swój zespół do wygranej poprowadził rozgrywający – siatkarz Rupi I.R-Team Tomasz Pszczółkowski, bo o nim mowa, idealnie rozdzielał piłki w starciu z Chemikiem wykorzystując niemal w 100 procentach potencjał swojego osłabionego kadrowo zespołu sięgając po tytuł MVP spotkania.