OLSA I LIGA - ROWER BŁAŻEJA MISTRZEM!

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek rozstrzygnęła się najważniejsza kwestia. Mistrzem Olsztyna została ekipa Rower Błażeja i w następnym sezonie dojdzie w Ekstraklasie do bratobójczego spotkania pomiędzy Przemysławem Polechońskim (Inter Parts OSW Olsztyn) i Pawłem Polechońskim (Rower Błażeja). Po nieoczekiwane, ale jak najbardziej zasłużone trzy punkty sięgnęła Temida i dopiero ostatnia kolejka da nam odpowiedź, kto awansuje, a kto spadnie z Iigi - to najważniejsze wydarzenia środowego (7.03) wieczoru z I Olsztyńską Ligą Siatkówki Amatorów, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

W przedostatniej kolejce rozgrywek byliśmy świadkami najlepszego spotkania sezonu, którego autorami byli zawodnicy Roweru Błażeja i UKS Gali Barczewo. Zwycięsko z tego fantastycznego meczu wyszedł Rower Błażeja, pokonując przeciwników 2:1 i zapewniając sobie triumf w rozgrywkach. Długie fragmenty pierwszego seta to dominacja Gali Barczewo (prowadzenie 15:10, 19:15), w końcówce sytuacja wyrównała się i po zaciętej walce, nieznacznie lepsi okazali się zawodnicy z Barczewa, a seta mocnym atakiem zakończył Przemysław Asztemborski (25:23). W drugiej partii na tablicy wyników wielokrotnie widniał remis (ostatni raz 20:20), ale ostatnie pięć punktów padło łupem Roweru Błażeja (25:20) i mieliśmy remis 1:1. Decydującą partię lepiej rozpoczęła Gala (prowadzenie 5:1), ale lider nie ustępował i po chwili na tablicy widniał remis (5:5). Walka trwała w najlepsze i po dwóch bardzo dobrych zagrywkach Adriana Rybaka ponownie bliżej sukcesu była Gala (prowadzenie 11:7, a po chwili 13:11). Rower Błażeja nie składał broni, i po wyśmienitych obronach i pojedynczym bloku Kamila Hrynowieckiego (14:13), odwrócili losy meczu, zwyciężając 15:13. MVP spotkania został skuteczny w ataku na przestrzeni całego meczu Karol Burakiewicz (zdobył 14 punktów).

Pierwszym pojedynkiem dnia było spotkanie sąsiadów z tabeli, zespołów Banach Auto Serwis i Indykpolu. „Banachy”, rozgrywający ostatni mecz w sezonie wspięli się na swoje wyżyny, pewnie zwyciężając 2:0. W pierwszym secie zdominowali poczynania na parkiecie zwyciężając 25:17. W drugiej partii Indykpol zdecydowanie poprawił swoją grę i dopiero po zaciętej końcówce uległ przeciwnikom 23:25. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Mateusz Biegaj (zdobył 10 punktów).

W meczu drużyn walczących o odmienne cele, Temida niespodziewanie nie dała najmniejszych szans wiceliderowi MS Projekt, wygrywając 2:0. Trzypunktowa zdobycz pozwoliła awansować Temidzie na bezpieczne siódme miejsce, a rywali zepchnęła na trzecią lokatę (mają taką samą różnicę setów co Gala Barczewo, a w dalszej kolejności decyduje większa ilość zdobytych setów). W pierwszej partii ofiarnie walczący w obronie i skuteczni w ataku od początku zdominowali poczynania na parkiecie, zwyciężając 25:18. W drugim secie wydawało się, że MS Projekt wszedł na właściwe tory (prowadzenie 6:2, 10:5). Jednak Temida szybko powróciła do dobrej dyspozycji z pierwszej partii, odrobiła straty (13:13), a w końcówce przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść (25:20), odnosząc bardzo cenne zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem. MVP spotkania został grający prawie bezbłędnie (zdobył 11 punktów, przy zaledwie jednym błędzie) Marcin Walerzak, ale wszystkim zawodnikom Temidy należą się olbrzymie brawa za grę i walkę o każdy punkt.

Na zakończenie wieczoru doszło do dwóch spotkań Warmigu i Netlandu. W pierwszym z nich minimalnie lepsza okazała się drużyna Warmigu, zwyciężając 2:1. Od początku meczu lepiej spisywali się reprezentanci Warmigu, wygrywając partię otwarcia 25:21. W drugim secie Netland zrewanżował się przeciwnikom, zwyciężając 25:20. Tie-break lepiej wytrzymał Warmig, który po emocjonującej końcówce, mógł cieszyć się ze zwycięstwa 15:13. Najlepszym zawodnikiem spotkania został kierujący grą swojej drużyny Mariusz Kocon.

W drugim (zaległym) spotkaniu tych zespołów, role się odwróciły i tym razem Netland był górą nad Warmigiem, wygrywając 2:1. Pierwsza najbardziej zacięta partia padła łupem Warmigu 28:26. W drugim i trzecim secie Netland był lepszą drużyną, zwyciężając 25:20 i 15:12. MVP meczu został środkowy zwycięskiego zespołu Paweł Dobrzeniecki (zdobył 11 punktów).