OLSA EKSTRAKLASA - DOBRE DNI NOCOŻERCÓW

Nocożercy awansowali na pozycję wicelidera tabeli, Rupi I.R-Team musi się martwić o utrzymanie miejsca na podium, tempa nadal nie zwalnia Inter Parts OSW, który ciągle kroczy przez rozgrywki bez porażki – oto najważniejsze fakty z końcówki rozgrywek Ekstraklasy Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej.

Nocożercy mają ostatnio dobre dni: najpierw w zaległym meczu pokonali sąsiada z tabeli Rupi I.R-Team 2:1 (22, -23, 9), a w środowym spotkaniu ograli Chemika 2:0 i awansowali na pozycję wicelidera tabeli znacznie zwiększając swoje szanse na tytuł wicemistrzowski. W zaległym meczu Nocożerców poprowadził do wygranej rozgrywający Jacek Fidrysiak, który zapracował na tytuł MVP meczu, w środowym starciu z Chemikiem miano najbardziej wartościowego gracza spotkania przypadło atakującemu Nocożerców Arkadiuszowi Blochowi – zdobył on w tym spotkaniu 12 punktów potężnie atakując, ale też świetnie blokując. Młoda ekipa Chemika próbowała się przeciwstawić sile zwycięzców, w drugiej partii długo toczyła wyrównaną walkę, ale ostatecznie faworyt wygrał 2:0 (18, 17).

W najbardziej zaciętym meczu przedostatniej kolejki sezonu 2017/2018 Młode Wilki pokonały w trzech setach Rupi I.R-Team. A było to starcie, które w siatkówce często się zdarza: w pierwszym secie ekipa Rupi absolutnie panowała nad wydarzeniami na parkiecie wygrywając pewnie 25:17, by w kolejnych dwóch partiach kompletnie wypaść z rytmu i stracić punkty. Młode Wilki wygrały dwie kolejne partie 25:23 i 15:11, w ekipie zwycięzców najmocniej punktowali Krystian Wojtkiewicz i Jarosław Jurkowski, ale ten drugi grał na o wiele wyższym procencie skuteczności i sięgnął po MVP meczu (zdobył 11 punktów).

Ciekawe było spotkanie Inter Partsu OSW z Intelly – mistrzowie Ekstraklasy OLSA utrzymali miano niepokonanych w tym sezonie, ale Intelly dość nieoczekiwanie stawiło spory opór. Pierwszą partię Inter Parts wygrał dość gładko 25:20, w drugiej długo realizował się podobny scenariusz, ale w końcówce seta znakomicie w bloku zagrał środkowy Intelly Maciej Dziuba (zdobył trzy punkty) i doprowadzając do sporych emocji. Ostatecznie Inter Parts wygrał 26:24 i mecz 2:0. A ciekawostkę stanowi fakt, że gracz zwycięzców Jakub Chodor, nominalny libero, który przed tygodniem wcielił się awaryjnie w rolę skrzydłowego, tym razem bardzo dobrze się spisał na pozycji… rozgrywającego. Ale MVP meczu został Jacek Kuligowski, który „trzymał” przyjęcie i skutecznie atakował.

W ostatnim spotkaniu Geoexpert Sunbroker Team bardzo pewnie pokonał w dwóch setach (25:17 i 25:18) ekipę Michelin. Klasą dla siebie był w tym spotkaniu skrzydłowy Geoexpertu Tomasz Biryło – już w pierwszej partii zdobył 9 punktów, w drugim secie dołożył jeszcze 4 oczka i został bezapelacyjnie MVP spotkania.

21.00: AKS Kormoran – Inter Parts OSW

Mecze zaległe: Inter Parts OSW – Młode Wilki (12 marca), UKS Chemik – Młode Wilki (13 marca).