OLSA II LIGA - NIESPODZIEWANA ZAMIANA MIEJSC

Sława Kieźliny nieoczekiwanie straciła punkty, w równolegle rozgrywanym spotkaniu Sajtmak wzbogacił się o komplet oczek i na kolejkę przed końcem rozgrywek awansował na pozycję lidera tabeli II Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej.

Sport jest brutalny, ale i piękny zarazem, bo tam gdzie jeden traci tam inny zyskuje – w przedostatniej serii spotkań II ligi OLSA gorycz porażki musieli przełknąć prowadzący w rozgrywkach od dłuższego czasu siatkarze Sławy Kieźliny, a na ich potknięciu skorzystała ekipa Sajtmaka, która na kolejkę przed końcem awansowała na pozycje lidera i kwestię mistrzostwa ma swoich rękach.

Sława była faworytem spotkania z ekipą Konitecu, tym bardziej że niżej notowany rywal grał w… piątkę. Ale też Sława występowała bez swojego asa, rozgrywającego Pawła Czepana, z kolei Konitec wzmocnił Piotr Szempliński, jeden z najlepszych siatkarzy plażowych Olsztyna, a nawet całego regionu. Już pierwszy set zwiastował duże emocje, choć ostatecznie faworyci zakończyli go  na swoją korzyść wygrywać 25:23. W drugiej partii już „zapachniało sensacją” – Konitec grał absolutnie zdyscyplinowaną siatkówkę i wygrał tę partię do 23, mimo że w ekipie Sławy w ataku mnóstwo piłek skończył Michał Aleksiejuk (do końca drugiej partii miał na koncie aż 14 punktów). W tie-breaku Konitec utrzymał wysoką dyspozycję, grał nieustannie z wielką wiarą w siebie, w kluczowych momentach nie mylili się Krzysztof Jodko oraz Piotr Skibiński, który został MVP meczu (zdobył 10 pkt.). I wielka niespodzianka stała się faktem.

Sajtmak z kolei nie miał najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad drużyną Optyki Gaweł. Jak można było się spodziewać od początku spotkania zarysowała się przewaga walczących o triumf w rozgrywkach zawodników Sajtmaka. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do wyniku 7:7, później z każdą piłką dystans między zespołami się powiększał (13:9; 19:12), a seta atakiem zakończył rozgrywający Michał Gliński (25:18). W drugiej partii dominacja nowego lidera tabeli przełożyła się na ich pewne zwycięstwo 25:16, a MVP meczu został skuteczny w ataku Damian Kruk (zdobył 11 punktów).

W drugim spotkaniu na boisku nr 2 IMPLYWEB po trzysetowej rywalizacji okazał się lepszy od drużyny Słonecznego Patrolu. W pierwszym secie grający z polotem i bez żadnych błędów zawodnicy Słonecznego Patrolu pewnie zwyciężyli 25:19. W drugiej i trzeciej partii sytuacja na parkiecie diametralnie się odmieniła i to IMPLYWEB całkowicie zdominował poczynania zwyciężając 25:14 i 15:6. MVP meczu został rozgrywający zwycięskiej drużyny Cezary Samul.

W ostatnim spotkaniu Janusze Siatkówki pewnie pokonali za trzy punkty Fachurę Teknos wygrywając 2:0 (25:21 i i 25:20). Zwycięzcy grali na sporym ludzie, pokonani mocno walczyli, ale ich największe osiągnięcie to było złapanie kontaktu z rywalem w drugim secie, gdy doszli rywala na punkt (przegrywając 10:11). MVP meczu został rozrywający Januszy Jakub Wierzchoń, zdobywca trzech punktów.

Sława Kieźliny – Konitec 1:2

Sajtmak – Optyka Gaweł 2:0

Fachura Teknos – Janusze Siatkówki 0:2

IMPLYWEB – Słoneczny Patrol 2:1