OLSA I LIGA - LIDER ODWRÓCIŁ LOSY MECZU

Trzy czołowe ekipy odniosły zwycięstwa i nadal trwa zacięta rywalizacja o awans i triumf w rozgrywkach; w meczu ważnym dla układu dolnych rejonów tabeli zwycięstwo odniosła Temida – to najważniejsze fakty ze środowej (28.02) kolejki I Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorów, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Dość niespodziewanie olbrzymie problemy z odniesieniem zwycięstwa miał lider rozgrywek zespół Rower Błażeja, który mierzył się z ostatnim w tabeli Netlandem. Pierwszego seta po odrobieniu strat (19:22) i obronieniu piłki setowej (23:24) Netland zwyciężył 26:24. W drugiej partii nadal wyśmienicie dysponowani zawodnicy Netlandu, byli bliscy sprawienia największej sensacji sezonu. Wypracowali sobie solidną przewagę (22:15) i …nagle wszystko się zacięło. Na zagrywce w drużynie Roweru Błażeja pojawił się Marcin Perzanowski i wspierany „szalejącym” w ataku i bloku Patrykiem Dobkowskim i walczącą na każdym centymetrze boiska resztą drużyny dokonali nie lada sztuki, zdobywając 10 punktów z rzędu i wygrywając 25:22. Trzeci set okazał się formalnością dla lidera. Rozbici zawodnicy Netlandu nie podjęli walki przegrywając 5:15. MVP spotkania wybrany został Patryk Dobkowski (zdobył 15 punktów), którego skuteczność w decydujących fragmentach drugiego seta pozwoliła odwrócić losy meczu.

Wicelider tabeli MS Projekt pewnie, 2:0 pokonał drużynę Warmigu i traci już tylko dwa punkty do prowadzącego Roweru Błażeja. Pierwsza partia to dominacja od początkowych piłek MS Projektu i ich triumf 25:18. W drugim secie walka rozgorzała w najlepsze, wielokrotnie na tablicy wyników widniał remis i dopiero w końcówce doświadczenie takich zawodników jak Maciej Dobrowolski, czy Tomasz Kowalczyk przyniosło skutek w postaci zwycięstwa 25:23. MVP meczu został rozgrywający MS Projekt Maciej Dobrowolski, a ciekawostką jest fakt , że był on również najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny (zdobył 9 punktów – 2 asy serwisowe, 3 bloki i 4 kiwki).

Broni nie składa UKS Gala Barczewo, która po dwusetowym pojedynku okazała się lepsza od zespołu Banach Auto Serwis i cały czas liczy się w walce o końcowy triumf w rozgrywkach. Pierwszy set to zdecydowana przewaga Gali i ich wysokie zwycięstwo 25:11. W drugiej partii Banach Auto Serwis postawił o wiele cięższe warunki i dopiero po emocjonującej końcówce uległ 23:25. Tytuł MVP spotkania przypadł Danielowi Waszkiewiczowi, dyrygentowi poczynań UKS Gali Barczewo.

Na zakończenie wieczoru doszło do ważnego spotkania dla układu dolnych rejonów tabeli. Po zaciętym i obfitującym w wiele zwrotów akcji meczu Temida pokonała 2:1 drużynę SSPS AZS Olsztyn. Pierwsze dwie partie miały podobny przebieg; któraś z drużyn uzyskiwała kilkupunktową przewagę, spokojnie utrzymując ją do końca. Pierwsza padła łupem SSPS AZS Olsztyn (25:19, i aż 10 punktów Piotra Milewskiego), a druga Temidy (25:18). Tie-break rozgrzał wszystkich do czerwoności. Raz bliżej triumfu był SSPS AZS (prowadzenie 9:7, 13:11, 14:13), by po chwili być w odwrocie i bronić piłek meczowych (14:15, 15:16, 16:17). Za trzecią próbą Temida przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stroną (zwycięstwo 18:16), a tytuł MVP meczu otrzymał skuteczny na przestrzeni całego spotkania Marcin Walerzak (zdobył 15 punktów).