OLSA EKSTRAKLASA - INTER PARTS KROCZY BEZ PORAŻKI

Inter Parts OSW nadal kroczy przez rozgrywki Ekstraklasy Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej bez porażki i pewnym krokiem zmierza w kierunku tytułu mistrzowskiego. Tym razem pokonał w hitowym meczu Nocożerców i patrzy na rywali ze szczytu tabeli.

Mecz Inter Parts OSW z Nocożercami miał być szlagierem rundy rewanżowej OLSA Ekstraklasy i tak też było. Rywalizacja ściągnęła na trybuny hali przy ul. Głowackiego sporo kibiców, główną część stanowili fani Nocożerców, którzy liczyli na sprawienie niespodzianki. I choć ich zespół ostatecznie przegrał, to mogą być dumni, bo mocno postawili się faworytowi. W pierwszej partii dość długo było „remisowo”, ale potem cwaniactwo Inter Partsu wzięło górę – a to rozgrywający Przemysław Polechoński zaserwował asa i zaliczył efektowną kiwkę, a to blok sprytnie obił Mariusz Miechowicz i tak zbudowali kilkupunktową przewagę ostatecznie wygrywając seta 25:23. W drugiej partii trwała już absolutna wymiana „ognia”. Nocożercy zaczęli od powadzenia i długo trzymali rywali w szachu: punktowali głównie Dariusz Najmowicz, Arkadiusz Bloch i Piotr Sobolewski. I doprowadzili do sytuacji, w której przy stanie 15:10 Inter Parts był zmuszony do narady na przerwie czasowej. I to przyniosło efekt, bo potem efektownymi akcjami na przemian popisywali się Piotr Stasiewicz i Michał Bakuła. W końcówce, przy stanie 24:24, większą odpornością wykazali się siatkarze Inter Parts, wygrali 26:24 i cały mecz 2:0, a MVP został Michał Bakuła (zdobywca 8 punktów).

Kolejny mecz rozstrzygnął się w trzech setach: Geoexpert Sunbroker Team pokonał Chemika 2:1. Pierwszego seta wygrał Geoexpert 25:19, druga parta skończyła się wygraną Chemika 25:18. I jak żartował Marek Kotulski,  trener młodych „Chemików”, wszystko przez to że wymienił baterie w zespole, ale te ponownie wyczerpały się w połowie trzeciej partii. Tie-break skończył się zwycięstwem Geoexpertu (15:13), a dwa kluczowe punkty zwycięzcy zdobyli efektowymi blokami: najpierw Tomasza Biryło i Łukasza Kozioła, a potem duetu Biryło i Marcin Rusak. A Marcin Rusak w całym spotkaniu zdobył aż 18 punktów pracując bezapelacyjnie na tytuł MVP.

W kolejnym spotkaniu AKS Kormoran sprawił sporą niespodziankę pokonując wyżej notowany Rupi I.R-Team 2:0 (25:22 i 25:22). Kormoran grał urozmaiconą siatkówkę punktując z każdej strefy, ale największy wkład w wygraną miał atakujący Bartosz Jarus, który z zdobył 11 punktów i miano MVP spotkania.

W ostatnim meczu Młode Wilki dość nieoczekiwanie, ale jednocześnie pewnie pokonały Michelin 2:0 (25:16 i 25:20). Ciekawostkę stanowił fakt, że Młode Wilki zagrały w nietypowy sposób, bo na dwóch rozgrywających, a dużo spokoju w ich grę wniósł kapitan i środkowy w jednej osobie Jacek Cząstkiewicz, który został MVP meczu.