OLSA I LIGA - TŁOK NA SZCZYCIE

Najważniejszym wydarzeniem kolejki było spotkanie dwóch czołowych drużyn, z którego zwycięsko wyszedł wicelider MS Projekt. Nie odpuszcza Gala Barczewo, która traci tylko punkt do miejsca premiowanego awansem. To najważniejsze fakty ze środowego wieczoru z I Olsztyńską Ligą Siatkówki Amatorów, której organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Aktorzy hitowego spotkania, w którym Rower Błażeja mierzył się z MS Projekt, nie zawiedli – był to fantastyczny mecz  z wieloma zwrotami akcji. W pierwszym secie poczynania na parkiecie zdominował lider tabeli zespół Rower Błażeja, który od początku wypracował sobie kilkupunktową zaliczkę, skutecznie ją powiększając (7:3; 14:8; 17:9) i ostatecznie wygrywając 25:20. W drugiej partii role się odwróciły i to MS Projekt nie miał najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa 25:15. Tie-break rozpoczął się po myśli Roweru Błażeja, który po trzech efektownych atakach Marcina Perzanowskiego wyszedł na prowadzenie 4:0. MS Projekt szybko powrócił do równowagi wyrównując na 4:4, a później trwała zacięta walka „punkt za punkt”. W końcówce Projekt wypracował trzypunktowe prowadzenie (13:10), ale po chwili znowu na tablicy wyników mieliśmy remis (13:13). Emocje sięgały zenitu, a raz bliżej celu był MS Projekt (prowadzenie 14:13; 15:14), by po chwili o krok od zwycięstwa był Rower Błażeja (prowadzenie 16:15; 17:16). Ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na korzyść wicelidera tabeli, który wygrał 19:17 i całe spotkanie 2:1. MVP meczu został świetnie kierujący poczynaniami swojej drużyny Maciej Dobrowolski.

Bardzo ważne zwycięstwo dla układu dolnych rejonów tabeli odniósł SSPS AZS Olsztyn, który po dwóch zaciętych setach pokonał Warmig 2:0. W pierwszej partii z niemałych opresji (przegrywali 21:23) AZS wyciągnął Janusz Siennicki, kończąc dwie akcje, a seta asem serwisowym zakończył Jakub Moszczyński. W drugiej odsłonie przez długi czas na prowadzeniu był Warmig (9:5; 15:11; 18:15) i ponownie lepsi okazali się zawodnicy SSPS AZS, wygrywając w identycznym stosunku jak w pierwszym (25:23). Najbardziej wartościowym graczem meczu został zdobywca 11 punktów Piotr Więcek.

Podążająca  krok w krok za czołowym duetem UKS Gala Barczewo po wyczerpującym i emocjonującym spotkaniu pokonała zespół Indykpolu 2:1. W pierwszym secie Gala musiała mocno się natrudzić by wygrać 30:28 (mimo wysokiego prowadzenia 22:16 i 24:21, musieli bronić trzech piłek setowych). W drugiej partii trwała zacięta walka o każdy punkt, a na tablicy wyników wielokrotnie widniał remis. W końcówce szczęście uśmiechnęło się do Indykpolu, a seta zakończył pojedynczym blokiem Jarosław Łunio (25:23). W decydującej rozgrywce więcej jakości pokazała Gala Barczewo, a jej największym atutem był fantastycznie dysponowany w całym meczu Adrian Rybak (zdobył 20 punktów)              i właśnie jemu przypadł tytuł MVP.

Na zakończenie wieczoru Netland odniósł drugie zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując 2:1 wyżej notowany zespół Banach Auto Serwis. Pierwsza partia padła łupem „Banachów”, którzy po asie serwisowym Bartosza Łukasiaka wygrali 25:20. Dwa kolejne sety przebiegały pod dyktando Netlandu, który pewnie wygrywał 25:15 i 15:9, wykorzystując grę pięcioosobowym składzie przez cały mecz Banach Auto Serwis. Najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania został skuteczny w ataku Artur Szynaka (zdobył 11 punktów).