OLSA EKSTRAKLASA - FAWORYCI ZROBILI SWOJE

Inter Parts OSW, Rupi I.R-Team oraz Nocożercy – jak przystało na faworytów – sięgnęli po komplet punktów, w starciu sąsiadów z tabeli Młode Wilki po trzysetowym meczu pokonały ekipę Geoexpert Sunbroker Team. To kolejna dawka emocji z rozgrywek Ekstraklasy Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej.

Lider rozgrywek siatkarze Inter Parts OSW wygrali swoje spotkanie z Michelin 2:0 (25:22, 25:18), ale rywal mocno się postawił: w pierwszej partii głównie dzięki zagrywkom Dariusza Rękawka i atakom Marka Przybysza utrzymywali się w grze do stanu 18:18, w końcówce rutyniarze przechyli szalę na swoją korzyść. W drugim secie Inter Parts pokazał to z czego słynie, czyli luz połączony z precyzją gry i kontrolując sytuację odniósł pewną wygraną. MVP meczu został libero Inter Parts Jakub Chodor, który wykonał sporo dobrej roboty.

W pozostałych dwusetowych meczach Rupi I.R-Team oraz Nocożercy dość pewnie wygrali swoje mecze. Rupi pokazał zdecydowanie większą moc ogrywając Intelly 25:14 i 25:16; w ekipie zwycięzców dobrze funkcjonowało przyjęcie, co stwarzało pole do popisu rozgrywającemu Tomaszowi Pszczółkowskiemu, który został MVP spotkania. Z kolei Nocożercy pokonali AKS Kormoran 25:18 i 25:20. W pierwszym secie doszło do sytuacji dość powszechnej w sporcie: Nocożercom wychodziło niemal wszystko, a rywalom niewiele, dopiero w końcówce mecz się lekko wyrównał. W drugiej partii siła ataku Nocożerców nie zmalała, a jednym z najlepiej punktujących był Dariusz Najmowicz, który został MVP spotkania.

Ostatnie starcie środowego wieczoru było najbardziej zacięte i mocno energetyczne, a skończyło się wygraną Młodych Wilków, który po tie-breaku pokonali Geoexpert Sunbroker Team (25:19, 23:25 i 15:12). W pierwszej partii Młode Wilki dzięki dobremu przyjęciu punktowały z każdej strefy, w drugiej często na tablicy pojawiały się remisy, a końcówkę lepiej wytrzymali siatkarze Geoexpertu Sunbroker. W decydującym secie doszło do absolutnej wymiany ciosów, a o losach meczu decydowały niuanse i bardzo dobra dyspozycja rozgrywającego Młodych Wilków Adama Awiżenia, MVP spotkania.