Słoneczna edycja w Olsztynie! Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Cezary Zamana tradycyjnie już latem odwiedzi Olsztyn wraz ze swoim największym w Polsce cyklem rowerowych maratonów MTB. W tegorocznej edycji kolarskie miasteczko zainstaluje się nad jeziorem Ukiel, a tego dnia Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego zmieni się w tętniące życiem rowerowe centrum Polski!

Organizator zatroszczył się nie tylko o uczestników zawodów, lecz również przygotował dodatkowe atrakcje dla kibiców i osób towarzyszących kolarzom. Na imprezie, którą współorganizuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, pojawi się kolorowa ekipa Eska Summer City, która zadba o osoby odwiedzające tego dnia kompleks na Słonecznej Polanie; będzie zabawa przy dobrej muzyce i konkursy z nagrodami. Dla dzieci zostanie zorganizowany specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia, a na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Będą dodatkowe konkursy dla najmłodszych i oczywiście upominki od stacji MiniMini+, która jest patronem wyścigów dla najmłodszych.

Swoich sił będą mogli spróbować zarówno maratończycy jak i wszyscy ci, którzy są na początku sportowej drogi. W ślad za miłośnikami jednośladów mogą też ruszyć całe rodziny, ponieważ nad wszystkim czuwa sztab profesjonalistów, który potrafi „wkręcić” do zabawy każdego.

Wystarczy usiąść na dwa kółka, a następnie stanąć w szranki lub zwyczajnie przyjść i pokibicować.

Co w programie? Na zawodników czekają trasy  Hobby, Fit, ½ Pro, Pro. Dla tych, którzy zamierzają zdobyć trochę mniejszy szczyt pozostają do wyboru mniej wymagające dystanse Hobby oraz Fit, dwie pozostałe trasy są skierowane do zaawansowanych kolarzy. Wszystkie dostarczą mocnych wrażeń, a „wisienką na torcie” będzie apetyczny bufet, który nakarmi głodnych wrażeń i spragnionych adrenaliny sportowców.

Dodatkową klasyfikację będą mieli mieszkańcy Olsztyna, którzy zmierzą się ze sobą na każdym dystansie w kategoriach Open, z podziałem na płeć. Dla najmłodszych przewidziano  „małe co nieco”, a niespodzianką jest specjalny wspomniany na wstępie wyścig MiniMini+ Mazovia. Narybek będzie mógł odpłynąć z wrażenia, ponieważ na starcie pojawi się znana z ekranów telewizyjnych – rybka MiniMini. Dzieci do szóstego roku życia będą mogły dać czadu w  300-400 metrowym wyścigu, który zostanie rozegrany na terenie miasteczka sportowego. Na dzielne zuchy spłynie lawina pochwał, a do rąk trafią dyplomy oraz upominki. 

Imprezę wspiera wielu sponsorów, dlatego uczestnicy mogą liczyć na hojne upominki. Odbędzie się konkurs dla zawodników dystansów Fit, 1/2 Pro i Pro, w którym będzie można wygrać najlepszą na świecie wyciskarkę do soków renomowanej firmy Hurom. Firma Go Sport przygotowała nagrody specjalne dla najmłodszych zawodników, a kosmetyczna marka Lirene ufundowała nagrody dla pań. Warto także zajrzeć po zawodach na facebookową stronę organizatora, bowiem tam odbywają się cykliczne konkursy z marką Buff, która rozdaje swoje kolarskie chusty po każdej edycji zawodów Mazovii.   

O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra. Do zobaczenia na trasie!

 

Olsztyn to IX etap tego ogólnopolskiego cyklu maratonów rowerowych. Cała seria składa się z 14 maratonów, a finał imprezy zaplanowano na 29 września w Toruniu.

 

Program zawodów

Sobota
• 15:00-17:00 zapisy w Biurze Zawodów (CRS Ukiel, Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego, ul. Sielska 38)

Niedziela
• 8:00-11:30 zapisy w Biurze Zawodów (dla dystansu Hobby zapisy do godz. 10:00, CRS Ukiel, Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego, ul. Sielska 38)
• 10:15 ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
• 10:30 - start dystansu Hobby
• 11:15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
• 11:40 - start dystansu Fit
• 11:50 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
• 12:00 - start dystansów ½Pro i Pro
• 12:30 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
• 13:30 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
• 14:30 - dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców
• 15:30 - dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców
• 16:00 - zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8:00-11:30.

osir
lipiec 2018
PnWtŚrCzPtSoN
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl