Atrakcyjne lato w Muzeum Sportu

Lato to zazwyczaj piękna, słoneczna pogoda, która sprzyja rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, ale zdarzają się przecież także pochmurne i deszczowe dni, które stanowią doskonałą okazję do wizyt w Muzeum Sportu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. 

Z myślą o młodzieży, która spędza wakacje w mieście Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie proponuje godzinne zajęcia „Lato w Muzeum Sportu”, które zaplanowano w następujących terminach – od 25 czerwca do 13 lipca oraz od 20 do 31 sierpnia 2018 r. Celem tych spotkań jest przybliżenie młodzieży pięknej idei olimpiad i historii igrzysk, zarówno letnich jak i zimowych, przedstawienie sylwetek i dokonań warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami.

Zaprezentujemy w tym czasie najnowsze eksponaty muzealne, które znalazły się w zbiorach muzeum dzięki XI edycji konkursu „Moje sportowe pamiątki”. Dodatkową atrakcją zajęć będą konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej, a najciekawsze prace nagrodzimy atrakcyjnymi upominkami.

Dodatkowo podczas tych wakacji w Rosji będą się odbywać XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, a w turnieju wystąpi również reprezentacja Polski. To z kolei też wspaniała okazja, by przybliżyć tę dyscyplinę sportu osobom odwiedzającym naszą placówkę.        

W tym roku Hala Widowiskowo-Sportowa Urania, czyli miejsce w którym znajduje się Muzeum Sportu, obchodzi 40-lecie istnienia. Podczas wizyt będzie można poznać bogatą historię imprez, jakie odbywały się w tym największym sportowym obiekcie naszego województwa. Uczestnicy zajęć będą mogli także obejrzeć filmy o tematyce sportowej, które wzbogaciły muzeum podczas czterech konkursów multimedialnych „Sportowcy Warmii i Mazur”. Będzie się można zapoznać z sylwetkami m.in. takich sportowców, trenerów czy nauczycieli jak: Mirosław Rybaczewski, Krzysztof Hołowczyc, Mieczysław Doroszuk i Danuta Wierzbowska czy Piotr Żurawel.

Prosimy, by zorganizowane grupy anonsowały swoje przybycie z odpowiednim wyprzedzeniem, kontaktując się z placówką telefonicznie pod numerami: (89) 5331747 lub 519 566 849

Serdecznie zapraszamy.

 

osir
listopad 2018
PnWtŚrCzPtSoN
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Social Media

Loading...
Loading...
Loading...

Mapa naszych obiektów

Partnerzy

Patroni medialni

Certyfikaty

Mapa strony

olsztynLogo
uniaLogo
Realizacja: redicon.pl