Boeckermann/Fluggen najlepsi w Olsztynie!

Niemiecki duet Markus Boeckermann i Lars Fluggen triumfatorami turnieju męskiego FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017.

Podopieczni byłego trenera polskiej kadry – Martina Olejnaka w finale turnieju pokonali Amerykanów Ryana Doherty'ego i Johna Hydena 2:1 (15:21, 21:18, 15:11). Po pierwszym secie wydawało się, że parze Boeckermann/Fluggen trudno będzie przełamać rywali. Zwłaszcza, że mierzący 216 cm wzrostu były baseballista – Ryan Doherty raz po raz wykorzystywał swoje warunki fizyczne, by skutecznie blokować ataki ze strony przeciwnika. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Niemców, którzy uzyskali już przewagę 11:9, ale przez zepsute zagrywki doszło do remisu 12:12. W decydujących momentach Fluggen nie wstrzymywał jednak ręki w ataku i niemiecki duet miał pierwszą piłkę setową przy stanie 20:17. Swoją pewną grę kontynuował także w tie-breaku, który cały przebiegał już pod dyktando niemieckiej pary.

Boeckermann/Fluggen mogą celebrować zwycięstwo w Olsztynie, bowiem to ich pierwsze podium w tym sezonie. Najwyżej byli sklasyfikowani na piątym miejscu podczas zmagań na irańskiej wyspie Kisz, a dwukrotnie kończyli na dziewiątej lokacie – w Fort Lauderdale i Moskwie. Ten sezon nie był dla nich łatwy ze względu na powracające kłopoty ze zdrowiem Larsa Fluggena, ale w końcu odzyskali równowagę.

Źródło: pzps.pl