logo epuap logo bip
 

Wakacje w Muzeum Sportu - II część

Nie zawsze jest piękna, słoneczna pogoda, która sprzyja rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi. Dni pochmurne i deszczowe (oby było ich jak najmniej) to doskonała okazja, by odwiedzić Muzeum Sportu.

Z myślą o młodzieży, która spędza wakacje w mieście, Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie proponuje II etap zajęć - „Lato w Muzeum Sportu”, który odbędzie się od 21 do 31 sierpnia br. Pierwszy etap akcji odbył się w dniach 3 – 14 lipca 2017 r.
Jego celem jest zapoznanie młodzieży z piękną ideą olimpiad, historią Igrzysk, zarówno letnich jak i zimowych, poznanie warmińsko-mazurskich olimpijczyków oraz pamiątek związanych z ich sukcesami.

Zaprezentowane będą najnowsze eksponaty muzealne, które znalazły się w zbiorach muzeum dzięki X. edycji konkursu „Moje sportowe pamiątki”. Dodatkową atrakcją zajęć będą konkursy plastyczne i historyczne o tematyce sportowej. Za najciekawsze prace przewidziane są symboliczne upominki oraz nagrody niespodzianki.

Podczas spotkań będzie można porozmawiać o aktualnych wydarzeniach sportowych. Wkrótce m.in. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn, które odbędą się w naszym kraju. W kadrze Polski znalazł się zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn – Jakub Kochanowski.

Uczestnikom zajęć zaprezentowane zostaną filmy o tematyce sportowej, które nadesłali uczestnicy I. II. III oraz IV. edycji konkursu multimedialnego „Sportowcy Warmii i Mazur”. Zapoznać się będzie można z sylwetkami m.in. takich sportowców, trenerów czy nauczycieli jak: Mirosław Rybaczewski, Krzysztof Hołowczyc, Mieczysław Doroszuk i Piotr Żurawel czy Danuta Wierzbowska.

Prosimy, by zorganizowane grupy anonsowały swoje przybycie na kilka dni wcześniej, kontaktując się z placówką telefonicznie pod numerami:
(89) 5331747 lub 519 566 849
Serdecznie zapraszamy.