logo epuap logo bip
 

Mistrzostwa Polski Juniorów - sprawozdanie

W dniach 07-09.07.2017 r. w Wodnym Centrum Rekreacyjno–Sportowym „Aquasfera” GALERIA WARMIŃSKA pod honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów Młodszych 14 lat.
W imprezie w 38 konkurencjach wzięło udział 587 zawodników w tym: 278 kobiet i 309 mężczyzn, ze 128 klubów.

Wyniki poszczególnych konkurencji :
50m dowolny
Chłopcy:
1. JAKIMIAK Jakub Huragan Międzyrzec Podlaski 24.89
2. CHOWANIEC Mateusz UKS Wodnik Siemianowice Śląski 25.55
3. STEFAŃSKI Patryk KS KSZO Ostrowiec Św. 25.64

Dziewczęta:
1. JABŁOŃSKA Martyna MKS Piaseczno 27.05
2. SZCZEPAŃSKA Maria KS Warta Poznań 27.27
3. MURAWSKA Maria UKS Piątka Ostrołęka 27.39

50m grzbietowy
Chłopcy:
1. WIŚNIEWSKI Adam St. pływaków i ratowników AQUA Żyrardów 28.77
2. BOBER Paweł UKS Żabianka Gdańsk 29.01
3. ŻOŁĄDŹ Stanisław UKS G-8 Bielany Warszawa 29.34

Dziewczęta:
1. PIESKO Martyna MTP Lublinianka Lublin 30.78
2. PISKORSKA Adela UKP Torpeda Oleśnica 30.88
3. SKWARA Oliwia UKS Huragan Sosnowiec 31.67

50m klasyczny
Chłopcy:
1. GRABEK Oskar UKS Olimpijczyk 23 31.43
2. KRAWCZYK Jakub MKP Astromal Leszno 31.66
3. BIEDKA Mikołaj KKS Włókniarz 1925 Kalisz 32.18

Dziewczęta:
1. WOJTKOWIAK Alicja MKS Park Wodny Tarnowskie Góry 33.63
2. OSINIAK Iga Olimpia Lublin 34.39
3. HERBREDER Gabriela UKS GIM92 Ursynów Warszawa 34.45

50m motylkowy
Chłopcy:
1. URYNIUK Paweł UKS G-8 Bielany Warszawa 26.20
2. OGRODNIK Wojciech MKS Park Wodny Tarnowskie Góry 26.25
3. CHOWANIEC Mateusz UKS Wodnik Siemianowice Śląski 26.97

Dziewczęta:
1. MURAWSKA Maria UKS Piątka Ostrołęka 28.86
2. SZYSZKO Karolina MUKS Olimpijczyk OSSM 29.02
3. FRĄCKIEWICZ Martyna TP Zielona Góra 29.15

100m dowolny
Chłopcy:
1. JAKIMIAK Jakub Huragan Międzyrzec Podlaski 54.23
2. CHOWANIEC Mateusz UKS Wodnik Siemianowice Śląski 55.20
3. DASZKIEWICZ Michał UKP Unia Oświęcim 55.26

Dziewczęta:
1. JABŁOŃSKA Martyna MKS Piaseczno 59.78
2. MURAWSKA Maria UKS Piątka Ostrołęka 59.82
3. DĄBROWSKA Wiktoria UKS Jagiellonka Warszawa 59.87

100m grzbietowy
Chłopcy:
1. WIŚNIEWSKI Adam St. pływaków i ratowników AQUA Żyrardów 1:02.27
2. BOBER Paweł UKS Żabianka Gdańsk 1:02.43
3. ŻOŁĄDŹ Stanisław UKS G-8 Bielany Warszawa 1:03.33

Dziewczęta:
1. KNOP Aleksandra UKS 190 Łódź 1:03.91
2. PISKORSKA Adela UKP Torpeda Oleśnica 1:05.96
3. PIESKO Martyna MTP Lublinianka Lublin 1:06.71

100m klasyczny
Chłopcy:
1. GRABEK Oskar UKS Olimpijczyk 23 1:09.73
2. ZACHARZYŃSKI Norbert UKS Wodnik Krasnystaw 1:10.21
3. BIEDKA Mikołaj KKS Włókniarz 1925 Kalisz 1:10.57

Dziewczęta:
1. WOJTKOWIAK Alicja MKS Park Wodny Tarnowskie Góry 1:14.44
2. BŁAŻEJEWSKA Nikola MUKS Wodnik Łask 1:14.47
3. PASTUSZUK Paulina Olimpia Lublin 1:15.14

100m motylkowy
Chłopcy:
1. URYNIUK Paweł UKS G-8 Bielany Warszawa 57.98
2. OGRODNIK Wojciech MKS Park Wodny Tarnowskie Góry 58.53
3. ĆWIEK Wiktor BUKS 59.49

Dziewczęta:
1. FRĄCKIEWICZ Martyna TP Zielona Góra 1:04.99
2. ZIELIŃSKA Daria Toruń Multisport Team 1:05.11
3. WOJTASZEWSKA Paulina MKS-SMS Victoria Racibórz 1:05.63

200m dowolny
Chłopcy:
1. JAKIMIAK Jakub Huragan Międzyrzec Podlaski 1:59.45
2. DASZKIEWICZ Michał UKP Unia Oświęcim 1:59.47
3. ZIELIŃSKI Konrad UKS 190 Łódź 2:00.48

Dziewczęta:
1. KNOP Aleksandra UKS 190 Łódź 2:02.37
Wynik lepszy od rekordu Polski
2. KLIMEK Marta UKP Unia Oświęcim 2:08.75
3. DĄBROWSKA Wiktoria UKS Jagiellonka Warszawa 2:09.42

200m grzbietowy
Chłopcy:
1. ŻOŁĄDŹ Stanisław UKS G-8 Bielany Warszawa 2:13.43
2. BOBER Paweł UKS Żabianka Gdańsk 2:14.46
3. KOWALEWSKI Paweł Międzyszkolny Klub Sportowy 2:17.45

Dziewczęta:
1. PISKORSKA Adela UKP Torpeda Oleśnica 2:20.35
2. PIESKO Martyna MTP Lublinianka Lublin 2:24.13
3. CYNARSKA Natalia luks Muszelka Warszawa 2:24.72

200m klasyczny
Chłopcy:
1. GRABEK Oskar UKS Olimpijczyk 23 2:30.73
2. ZACHARZYŃSKI Norbert UKS Wodnik Krasnystaw 2:33.18
3. DOBRINDT Mikołaj MUKS Piętnastka Bydgoszcz 2:34.06

Dziewczęta:
1. HELLAK Emilia Wojskowy Klub Sportowy Śląsk 2:38.20
2. WOJTKOWIAK Alicja MKS Park Wodny Tarnowskie Góry 2:39.50
3. PASTUSZUK Paulina Olimpia Lublin 2:40.45

200m motylkowy
Chłopcy:
1. URYNIUK Paweł UKS G-8 Bielany Warszawa 2:09.20
2. ĆWIEK Wiktor BUKS 2:10.51
3. CZECH Arkadiusz K.S. Górnik Sosnowiec 2:11.05

Dziewczęta:
1. ZIELIŃSKA Daria Toruń Multisport Team 2:20.01
2. WOJTASZEWSKA Paulina MKS-SMS Victoria Racibórz 2:22.98
3. DUJANIĆ Iva UKS GIM92 Ursynów Warszawa 2:24.39

200m zmienny
Chłopcy:
1. URYNIUK Paweł UKS G-8 Bielany Warszawa 2:12.21
2. DOBRINDT Mikołaj MUKS Piętnastka Bydgoszcz 2:16.99
3. GĄSTAŁ Jan MUKP Warszawianka Wodny Park 2:18.83

Dziewczęta:
1. DUJANIĆ Iva UKS GIM92 Ursynów Warszawa 2:26.58
2. FAMULOK Zuzanna UKS Aquatica Pawłowice 2:27.34
3. CYNARSKA Natalia luks Muszelka Warszawa 2:27.81

400m dowolny
Chłopcy:
1. ZIELIŃSKI Konrad UKS 190 Łódź 4:09.67
2. DASZKIEWICZ Michał UKP Unia Oświęcim 4:13.44
3. JAKIMIAK Jakub Huragan Międzyrzec Podlaski 4:14.08

Dziewczęta:
1. KNOP Aleksandra UKS 190 Łódź 4:18.47
2. CYNARSKA Weronika luks Muszelka Warszawa 4:31.80
3. DĄBROWSKA Wiktoria UKS Jagiellonka Warszawa 4:35.61

400m zmienny
Chłopcy:
1. URYNIUK Paweł UKS G-8 Bielany Warszawa 4:40.28
2. DOBRINDT Mikołaj MUKS Piętnastka Bydgoszcz 4:48.58
3. ZIELIŃSKI Konrad UKS 190 Łódź 4:50.46

Dziewczęta:
1. KNOP Aleksandra UKS 190 Łódź 4:54.68
2. CYNARSKA Natalia luks Muszelka Warszawa 5:03:19
3. CYNARSKA Weronika luks Muszelka Warszawa 5:05:55


800m dowolny dziewczęta:
1. KNOP Aleksandra UKS 190 Łódź 8:57.30
2. CYNARSKA Weronika luks Muszelka Warszawa 9:08.74
3. NOWAK Maja MKS Ochota Warszawa 9:30.89

1500m dowolny chłopcy:
1. ZIELIŃSKI Konrad UKS 190 Łódź 16:48.99
2. DASZKIEWICZ Michał UKP Unia Oświęcim 16:58.71
3. LEWICKI Filip Galicja Kraków 17:00.95


4 x 100m dowolny
Chłopcy:
1. UKP Unia Oświęcim 3:50.38
DASZKIEWICZ Michał 55.88 WIĘZIK Jan 58.47
MALARZ Marcin 58.29 DANIKIEWICZ Dawid 57.74
2. UKP G-8 Bielany Warszawa 3:53.99
ŻOŁĄDŹ Stanisław 58.88 MARKOWSKI Kacper 1:00.57
MATUSZYŃSKI Mikołaj 59.68 URYNIUK Paweł 54.86
3. MKS Wodnik Radom 3:55.22
KLIMEK Maciej 58.23 KONWA Jakub 1:00.73
PIERZCHAŁA Adam 59.62 WĘGLIŃSKI Błażej 56.64

Dziewczęta:
1. KS Warta Poznań 4:05.28
SZCZEPAŃSKA Maria 1:00.47 CZYCHYRA Agata 1:00.76
CELMER Wiktoria 1:01.50 KRZYSZTOFIAK Iga 1:02.55
Wynik lepszy od rekordu Polski
2. UKS 190 Łódź 4:06.87
URBANIAK Dominika 1:00.95 SZYMAŃSKA Julia 1:04.39
HAŁADYN Karolina 1:04.36 KNOP Aleksandra 57.17
3. UKP Unia Oświęcim 4:09.42
KUZIÓW Martyna 1:02.86 WRÓBEL Zofia 1:02.45
KRAWCZYK Nikola 1:05.46 KLIMEK Marta 58.65

4 x 100m zmienny
Chłopcy:
1. UKP G-8 Bielany Warszawa 4:13.74
ŻOŁĄDŹ Stanisław 1:03.77 URYNIUK Paweł 58.12
MARKOWSKI Kacper 1:12.68 MATUSZYŃSKI Mikołaj 59.17
2. Galicja Kraków 4:16.89
WANAT Grzegorz 1:04.45 SOWA Łukasz 1:03.41
DYBOWSKI Jan 1:11.55 LEWICKI Filip 57.48
3. MUKS Piętnastka Bydgoszcz 4:18.63
JELIŃSKI Marcel 1:06.69 WIŚNIEWSKI Mikołaj 1:01.50
DOBRINDT Mikołaj 1:11.32 SOBOWIEC Mateusz 59.12


Dziewczęta:
1. MKS-SMS Victoria Racibórz 4:36.22
POZNAKOWSKA Wiktoria 1:11.79 WOJTASZEWSKA Paulina 1:06.06
MOSEK Oliwia 1:15.65 WYGNAŁ Maja 1:02.72
2. Olimpia Lublin 4:37.04
OSINIAK Iga 1:12.48 ŻURAWSKA Kaja 1:07.20
PASTUSZUK Paulina 1:14.52 KOŁODZIEJCZYK Oliwia 1:02.84
3. UKS GIM92 Ursynów Warszawa 4:39.74
KAWKA Nina 1:11.57 DUJANIĆ Iva 1:08.10
HERBREDER Gabriela 1:15.82 JUREK Michalina 1:04.25

4 x 200m dowolny
Chłopcy:
1. UKP Unia Oświęcim 8:28.45
DASZKIEWICZ Michał 2:01.90 MALARZ Marcin 2:10.32
WIĘZIK Jan 2:07.43 DANIKIEWICZ Dawid 2:08.80
2. UKS G-8 Bielany Warszawa 8:28.62
MARKOWSKI Kacper 2:11.18 ŻOŁĄDŹ Stanisław 2:06.47
GRZEGRZÓŁKA Albert 2:09.52 URYNIUK Paweł 2:01.45
3. MKS Park Wodny Tarnowskie Góry 8:31.54
OGRODNIK Wojciech 2:04.67 KARPIŃSKI Jakub 2:08.82
TOMASZOWSKI Michał 2:10.70 SWOJNÓG Igor 2:07.35

Dziewczęta:
1. UKS 190 Łódź 8:51.12
URBANIAK Dominika 2:13.27 HAŁADYN Karolina 2:15.28
SZYMAŃSKA Julia 2:17.56 KNOP Aleksandra 2:05.01
Wynik lepszy od rekordu Polski
2. luks Muszelka Warszawa 8:56.55
CYNARSKA Weronika 2:12.36 ZIEMACKA Julia 2:14.28
CYNARSKA Natalia 2:15.13 BADZIAN Natalia 2:14.78
3. UKS GIM92 Ursynów Warszawa 9:00.28
JUREK Michalina 2:15.97 DUJANIĆ Iva 2:16.93
HERBREDER Gabriela 2:14.44 KAWKA Nina 2:12.94


KLASYFIKACJA MEDALOWA:

1. UKS 190 Łódź 11 medali: 8 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe
2. UKS G-8 Bielany Warszawa 11 medali: 7 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe
3. Huragan Międzyrzec Podlaski 4 medale: 3 złote i 1 brązowy


Najlepszych 10 osób w każdej konkurencji otrzymało pamiątkowe dyplomy, a zawodnicy
z miejsc I-III dodatkowo medale i okolicznościowe koszulki.
Najlepszym zawodnikiem został Konrad Zieliński z UKS 190 Łódź, a najlepszą zawodniczką Aleksandra Knop, również reprezentująca klub z Łodzi. Wyróżnieni zostali pamiątkowymi statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi.

Szczegółowe wyniki wszystkich konkurencji dostępne są na stronie internetowej: http://megatiming.pl.

Last modified onśroda, 12 lipiec 2017 07:41