logo epuap logo bip
 

XV Bieg Jakubowy - Komunikat

K O M U N I K AT

Dnia 25 czerwca 2017 r. na terenie miasta Olsztyna odbył się XV Bieg Jakubowy, którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Urząd Miasta Olsztyna.
Do biegu głównego na dystansie 10 km zgłosiło się ponad 400 zawodników, a ostatecznie wystartowało 391 osób, w tym 99 kobiet i 292 mężczyzn.
Start i metę biegu zlokalizowano na olsztyńskiej Starówce. Trasa wiodła ulicami Olsztyna, parkiem przy zamku oraz dookoła jeziora Długiego.
Przed startem biegu głównego odbyły się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży na dystansach: 200 m, 300m, 400m, 1300m i 600m.

NAJLEPSZE WYNIKI KOŃCOWE XV BIEGU JAKUBOWEGO:

Klasyfikacja generalna kobiet:

1. Beata Dębowska Olsztyn 1971 42:13
2. Iwona Wilinska Olsztyn 1983 43:07
3. Agnieszka Lankowska-Klemt Olsztyn 1981 44:37

Klasyfikacja generalna mężczyzn:

1. Paweł Pszczółkowski Olsztyn 1988 33:22
2. Tomasz Kowalski Olsztyn 1976 33:44
3. Dariusz Malich Olsztyn 1968 34:11

Kategoria 20 – 24 lat Kobiet:

1. Milena Kędzia Olsztyn 1997 48:24
2. Asia Fiedorowicz Klepacze 1993 49:05
3. Monika Michalczuk Olsztyn 1994 50:54

Kategoria 25 - 29 lat Kobiet:

1. Monika Gajewska Olsztyn 1988 46:51
2. Dorota Skuza Olsztyn 1989 47:33
3. Natalia Zabłotna Olsztyn 1992 47:53

Kategoria 30 - 34 lat Kobiet:

1. Iwona Wilinska Olsztyn 1983 43:07
2. Karolina Kasprzak Olsztyn 1986 46:18
3. Alicja Sobocińska Olsztyn 1986 48:10


Kategoria 35-39 lat Kobiet:

1. Agnieszka Lankowska-Klemt Olsztyn 1981 44:37
2. Kasia Gawryś Olsztyn 1981 46:07
3. Sylwia Majewska Szczytno 1978 47:27

Kategoria 40-44 lat Kobiet:

1. Aneta Wykowska Ruciane-Nida 1977 49:32
2. Ewa Dudziec Gutkowo 1977 53:02
3. Lucyna Erezman Orneta 1975 53:35

Kategoria 45-49 lat Kobiet:

1. Beata Dębowska Olsztyn 1971 42:13
2. Amelia Kowalska Ostróda 1972 49:31
3. Izabela Wiciak Szczytno 1969 53:48

Kategoria 50-54 lat Kobiet:

1. Alina Figat Bartoszyce 1963 51:48
2. Małgorzata Kulesza Olsztyn 1965 51:54
3. Emilia Kutnicka Olsztyn 1967 54:51

Kategoria 55-59 lat Kobiet:

1. Danuta Mikielska Olsztynek 1959 54:10
2. Joanna Zygajdowska Kwidzyń 1960 01:00:50
3. Maria Chrabąszcz Ostróda 1960 01:04:51


Kategoria 60 - 64 lat Kobiet:
1. Anna Andruszkiewicz Olsztyn 1957 55:08
2. Regina Łuńska Mrągowo 1956 1:03:16

Kategoria 16 – 19 lat Mężczyzn:

1. Damian Rudowski Dobre Miasto 1999 40:49
2. Robert Wdowiak Olsztyn 1998 42:54

Kategoria 20 – 24 lat Mężczyzn:

1. Dariusz Reginia Mrągowo 1995 35:05
2. Karol Kowalski Dobrocin 1994 36:26
3. Marek Maciejewski Przybranowo 1993 38:26

Kategoria 25 - 29 lat Mężczyzn:

1. Paweł Pszczółkowski Olsztyn 1988 33:22
2. Daniel Mikielski Olsztynek 1990 35:03
3. Sławomir Kaliski Olsztyn 1988 35:30

Kategoria 30 - 34 lat Mężczyzn:

1.Krzysztof Sulewski Barczewo 1985 35:17
2. Przemysław Flaga Barczewo 1983 35:51
3. Krzysztof Brągiel Kędzierzyn-Koźle 1987 37:01


Kategoria 35-39 lat Mężczyzn:

1. Andrzej Zieja Olsztyn 1979 40:51
2. Przemysław Nawojczyk Olsztyn 1981 41:45
3. Grzegorz Milewicz Kieźliny 1981 41:57

Kategoria 40-44 lat Mężczyzn:

1. Tomasz Kowalski Olsztyn 1976 33:44
2. Wojciech Wdowiak Olsztyn 1973 40:40
3. Adam Szok Olsztyn 1973 40:51


Kategoria 45-49 lat Mężczyzn:

1. Dariusz Malich Olsztyn 1968 34:11
2. Mariusz Drożdż Olsztyn 1969 36:35
3. Roman Liskiewicz Kętrzyn 1969 37:12
Kategoria 50-54 lat Mężczyzn:

1. Tadeusz Suwiński Olsztyn 1963 42:51
2. Mariusz Ciesielski Olsztyn 1965 44:19
3. Dariusz Kotowski Szczytno 1967 44:47

Kategoria 55-59 lat Mężczyzn:

1. Dariusz Skoneczny Olsztyn 1962 39:08
2. Marek Długosz Mrągowo 1962 40:30
3. Bogusław Kulesza Olsztyn 1959 41:36

Kategoria 60-64 lat Mężczyzn:

1. Stanisław Mielczarek Kalisz 1957 44:15
2. Stanisław Brzozowski Olsztyn 1955 44:40
3. Leszek Decyk Stawiguda 1953 49:23

Kategoria 65-69 lat Mężczyzn:

1. Janusz Kosowski Olsztyn 1952 43:03
2. Zenon Markowicz Barczewo 1951 48:52
3. Zbigniew Łuński Mrągowo 1952 49:03

Kategoria 70+ Mężczyzn:

1. Bronisław Furga Ostróda 1945 59:29
2. Jan Ambrożko Olsztyn 1938 1:04:01
3. Stefan Kurdyła Olsztyn 1940 1:04:33



Klasyfikacja drużynowa:

1. URWIS BIEGA C: 02:28:23

1) Beata Dębowska 42:13
2) Mariusz Drożdż 36:35
3) Przemysław Flaga 35:51
4) Tomasz Kowalski 33:44


2. TEAM KOPEĆ 02:41:12

1) Daniel Mikielski 35:03
2) Karol Kowalski 36:26
3) Jacek Szczygłowski 39:51
4) Magdalena Zielińska 49:52

3. KLUB BIEGACZA MRĄGOWO 02:48:28

1) Iwona Szynkowska 54:27
2) Marek Długosz 40:30
3) Marek Maciejewski 38:26
4) Dariusz Reginia 35:05


Szczegółowe wyniki na stronie https://superczas.pl/xvbiegjakubowy/wyniki#main .

Po zakończeniu biegu odbyło się uroczyste zakończenie XV BIEGU JAKUBOWEGO. Najlepsi zawodnicy i najlepsze zawodniczki zajmujący miejsca na podium, we wszystkich kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary z rąk Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie Pana Jerzego Litwińskiego oraz Pana Mirosława Jabłońskiego V-Dyrektora OSiR Olsztyn. Oprócz w/w nagród zostały również rozlosowane wśród wszystkich uczestników nagrody rzeczowe oraz 2 pobyty w Ośrodku Wypoczynkowym Łańsk, a także 2 samochody Renault na weekend.

Ponadto wszyscy startujący zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczał Pan Piotr Grzymowicz Prezydent Olsztyna.

Sponsorami imprezy byli: Renault, ALCAR, Carrefour Olsztyn, Ośrodek Wypoczynkowy Łańsk.
Patroni medialni: Radio ESKA.

Last modified onwtorek, 27 czerwiec 2017 13:04