logo epuap logo bip
 

Zakończenie konkursów w Muzeum Sportu

Dnia 12 czerwca 2017 r. w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów:

1. „Sportowcy Warmii i Mazur” – konkurs multimedialny – IV. edycja

2. „Moje sportowe pamiątki” – X. edycja konkursu

Konkursy trwały od stycznia do końca maja 2017 r.

W multimedialnym konkursie „Sportowcy Warmii i Mazur” zwyciężył Tomasz Truszkowski. Przygotował on prezentacje „Sportsmenka Warmii i Mazur – Danuta Wierzbowska. Jest to bardzo ciekawa praca przypominająca historię jednej z najlepszych lekkoatletek naszego województwa.

W konkursie „Moje sportowe pamiątki” udział wzięło dziewięć osób. Włodzimierz Kobus, Maria Barcikowska, Anna Dąbrowska, Ewa i Mirosław Rombalscy, Otton Tuszyński, Wojciech Sabat, Teresa Grodzicka-Szymańska, Zenon Lemański.

Dzięki pamiątkom sportowym, jakie ofiarowali uczestnicy konkursu, muzeum wzbogaciło swoje zbiory o 138 eksponatów. Wszystkie są cenne i stanowią bardzo ważną pozycję w muzeum. Najciekawsze to pamiątki po Eliaszu Bartoszewiczu, Stefanie Grodzickim oraz historia boksera i trenera -Ottona Tuszyńskiego

W dziesięciu edycjach konkursu uczestniczyły łącznie 101 osób a muzeum wzbogaciło swoje kolekcje o 730 eksponaty.

Wszystkie pamiątki sportowe obejrzeć można w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie, które mieści się w HW-S „Urania” przy al. Piłsudskiego 44.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe, książki o tematyce sportowej, pamiątkowe dyplomy oraz wejściówki do WCRS Aquasfera. Nagrody ufundował organizator konkursów – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.