Łyżwy na wesoło i sportowo
Słonecznie, wesoło i sportowo – w takich okolicznościach na lodowisku przy ul. Jeziołowicza na olsztyńskim Pieczewie odbyły się Szkolne Mistrzostwa Olsztyna w Łyżwiarstwie Szybkim. Impreza była ze wszech miar udana – w zawodach organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie wespół ze Stowarzyszeniem Sportu Szkolnego Juvenia wystartowało blisko 120 uczniów.
Było piękne słońce, nadzwyczajnie dobra tafla lodowa i iście wiosenna aura, która towarzyszyła nam praktycznie od pierwszego do ostatniego wyścigu – to wszystko sprawiło że zawody miały swój niepowtarzalny klimat. Naturalnie, zgodnie z zasadą równych szans, walka o miano najlepszego łyżwiarza i łyżwiarki w „Krainie tysiąca jezior” odbyła się z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe. Rywalizowano w parach – w niektórych aspekt stricte sportowy był wtórny wobec dobrej zabawy, w innych z kolei umiejętności techniczne były doprawdy godne uznania.
Ostatecznie impreza była nad wyraz udana – nauczyciele zmobilizowali do udziału wielu swoich podopiecznych, na lodowisku dobra zabawa mieszała się z ostrą rywalizacją. Ostatecznie zawody drużynowo wśród dziewcząt wygrała ekipa Szkoły Podstawowej nr 6, zaś wśród chłopców Szkoła Podstawowa nr 33 (opiekunem i trenerem zespołu SP 6 był Tomasz Kempiński, zaś SP 33 Kamil Kozłowski). Z kolei w rywalizacji Gimnazjów i starszych klas Szkół Podstawowych najlepsze były drużyny SP 18 wśród dziewcząt i Gimnazjum 23 wśród chłopców (opiekunką i trenerem zespołu dziewcząt z SP 18 była Agnieszka Chrzanowska, a chłopców z Gimnazjum 23 Wiesław Sukniewicz.
Wszystkim gratulujemy i do zobaczenia za rok!
Wyniki biegów:
Klasy IV – dziewczęta (dystans: 2 okrążenia):
- Alicja Antonowicz (SP 30) – 43,22
- Justyna Lewandowska (SP 33) – 43,25
- Amelia Kowalska (SP 33) – 43,75
- Lena Podębska (SP 33) – 45,06
- Patrycja Antonowicz (SP 30) – 45,29
- Zuzanna Mendalka (SP 30) – 45,39
Klasy IV – chłopcy (dystans: 2 okrążenia):
- Łukasz Wachciński (SP 33) – 41,91
- Jan Markowicz (SP 33) – 42,20
- Michał Boruszewski (SP 33) – 44,62
- Aleksander Pacewicz (SP 33) – 46,75
- Filip Kaniewski (SP 18) – 47,44
- Adam Kornatowski (SP 33) – 50,03
Klasy V – dziewczęta (dystans: 3 okrążenia):
- Marta Juńczyk (SP 18) – 55,85
- Milena Janysz (SP 18) – 56,59
- Milena Michalska (SP 29) – 1,01,53
- Julia Mierzejewska (SP 6) – 1,03,72
- Weronika Kozłowska (SP 33) – 1,03,88
- Weronika Barasińska (SP 3) – 1,04,04
Klasy V – chłopcy (dystans: 3 okrążenia):
- Piotr Górnicki (SP 29) – 52,29
- Wojtek Szczygielski (SP 3) – 1,01,71
- Joachim Kostkowski (SP Kat.) – 1,06,57
- Jakub Greś (SP 33) – 1,06,75
- Aleksander Wydra (SP 33) – 1,08,59
- Arnold Kulmagambetow (NSP 5) – 1,10,72
Klasy VI – dziewczęta (dystans: 3 okrążenia):
- Aleksandra Gątarska (SP 6) – 53,01
- Klara Stasiewicz (SP 3) – 1,03,23
- Kinga Dąbkowska (SP 6) – 1,05,63
- Julia Antoszewska (SP 6) – 1,06,71
Klasy VI – chłopcy (dystans: 3 okrążenia)
- Adam Bronakowski (SP 15) – 49,38
- Paweł Kukielski (SP 18) – 50,49
- Adam Smołka (SP 6) – 56,38
- Jakub Częczek (SP Kat.) – 1.01,36
- Michał Jesionek (SP 6) – 1,02,63
- Paweł Dowgiałło (SP 3) – 1,06,06
TABELA KOŃCOWA DZIEWCZĄT
1. |
SP 6 |
79 |
2. |
SP 33 |
75 |
3. |
SP 18 |
48 |
4. |
SP 30 |
40 |
5. |
SP 3 |
25 |
6. |
SP 29 |
20 |
TABELA KOŃCOWA CHŁOPCÓW
1. |
SP 33 |
118 |
2. |
SP 18 |
38 |
3. |
SP Kat |
37 |
4. |
SP 6 |
35 |
5. |
SP 29 |
25 |
5. |
SP 15 |
25 |
7. |
SP 3 |
24 |
8. |
NSP 5 |
1 |
Wyniki biegów; Gimnazja i klasy VII i VIII SP:
Dziewczęta (dystans: 4 okrążenia):
- Mira Szczepaniak (SP 5) – 1,05,16
- Alicja Glanc (SP 18) – 1,13,55
- Julia Gajdamowicz (SP 6) – 1,16,21
- Kinga Stępień (Gimnazjum 4) – 1,17,07
- Eliza Kołtak (SP 18) – 1,17,34
- Zuzanna Borowska (Gimnazjum 4) – 1,18,22
Chłopcy (dystans: 4 okrążenia):
- Mikołaj Siemianowski (SP 15) – 1,07,81
- Tomasz Sikorski (Gimnazjum 23) – 1,09,09
- Marek Jancewicz (SP 5) – 1,12,96
- Gerard Gallas (Gimnazjum 23) – 1,14,91
- Karol Kutnik (SP 6) – 1,16,50
- Bartłomiej Zięba (Gimnazjum 4) – 1,19,44
TABELA KOŃCOWA DZIEWCZĄT
1. |
SP 18 |
39 |
2. |
SP 5 |
25 |
3. |
SP 6 |
20 |
4. |
Gimnazjum 4 |
20 |
5. |
Gimnazjum 2 |
1 |
TABELA KOŃCOWA CHŁOPCÓW
1. |
Gimnazjum 23 |
40 |
2. |
SP 15 |
25 |
3. |
SP 5 |
20 |
4. |
SP 6 |
15 |
5. |
Gimnazjum 4 |
4 |
6. |
SP 33 |
1 |